ZIK представить спецпроект "Під грифом Матіос"

ZIK представить спецпроект "Під грифом Матіос"

26 серпня в ефірі телеканалу ZIK буде представлена прем'єра документального фільму "Під грифом Матіос", у якому розкажуть про тих, кому вигідна прогрузла в корупції Україна, та будуть названі конкретні прізвища та посади.

Як зазначають автори, 27 серпня виповнюється 2 роки, як Анатолій Матіос обіймає посаду головного військового прокурора, але із приходом Матіоса на цей пост не було завершено жодного серйозного розслідування. У даному спецпроекті ZIK шукає відповідь на питання, що ж заважає доводити гучні справи до логічного завершення.

"Як це не прикро констатувати, але одна із причин, чому ми взялись досліджувати діяльність військової прокуратури – це не лише відсутність реальних результатів у розслідуванні низки гучних військових злочинів, а втрата значущості для суспільства цих результатів", - говорить керівник проекту, генеральний продюсер телеканалу ZIK Ольга Бенеда.

За словами Бенеди, автори ставили за мету не лише дослідити роботу військового прокурора зсередини, але й нагадати суспільству про ті гучні військові злочини, які потребують слідства, виявлення винних та справедливого покарання.

Також у спецпроекті буде йти мова про катастрофічне становище армії і військових прокурорів-"перевертнів".

"ЗСУ були поховані попередніми міністрами оборони – російськими громадянами, які всім відомі. Це Лебедєв і Саламатін. Про це відкрито всі знали… Армія була розкрадена, розбазарена, ніякої ідеології в ній уже не було", - розповідає екс-керівник головного слідчого управління СБУ Василь Вовк.

Екс-військовий прокурор Анатолій Маркевич зазначив: "У 2013 році до суду було направлено 25 справ з 43, які були взяті на облік. Це 58%. У 2014 рік, коли вже головним військовим прокурором став пан Матіос, було направлено тільки 15 з 78, тобто 19%. А в 2015 р., у розпал наших бойових дій, з 98 тільки 5 справ було направлено з обвинувачульними актами до суду".

За словами режисера фільму Володимира Бондаренка, цей проект стане викликом для влади.

Время публикации: 23.08.2016 16:37
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.