За поступливість з окупацією Криму Захід може дорого заплатити, - Джемілєв

За поступливість з окупацією Криму Захід може дорого заплатити, - Джемілєв

За поступливість у питаннях окупації Криму Захід може дорого заплатити. Приклад України вчить диктаторів, що тільки наявність атомної зброї дає їм гарантії безпеки.

Про це заявив Мустафа Джемілєв у інтерв'ю польському виданню Gazeta Wyborcza, повідомляється на сторінці у Facebook Уповноваженого Президента України у справах кримськотатарського народу.

Джемілєв відповів на питання щодо агресії Росії, репресії та тиск на кримських татар та спроби Кремля "завербувати" його за допомогою вирішення питання його сина.

"Росіяни засудили його до 3,5 років ув'язнення та з Криму відразу відвезли у в'язницю в м. Астрахань. Тоді я почув, що Путін хоче зі мною зустрітися і якщо розмова буде "продуктивною", мені відкриється шлях на Батьківщину, а сина тут же звільнять.
Нащо я запитав, чи взяв "Царь" мого сина у заручники? Якщо так, значить він терорист. А ми з терористами не розмовляємо", - розказав Джемілєв.

Як зазначив політик, його не змогли завербувати, тому й переслідують.

Також він додав, що наразі "ув'язнено 18 активістів, понад 20 наших людей було викрадено, декількох знайшли мертвими, інших все ж сподіваємося знайти живими".

На питання журналіста, що стосовно цього каже російська влада, Мустафа Джемілєв висловив думку, що західні політики не підуть на різкі заходи, щоб примусити Москву повернути Крим.

"За поступливість у питаннях пов’язаних з окупацією Криму Захід може дорого заплатити. Адже саме США, Великобританія разом з Росією в 1994 році схилили Україну відмовитися від ядерного арсеналу під наданні гарантії безпеки та забезпечення територіальної цілісності. Підкоряючись диктатурі Москви відносно Криму, світ по суті відмовляється від зусиль щодо нерозповсюдження ядерної зброї. Приклад України вчить диктаторів, що тільки наявність атомної зброї дає їм гарантії безпеки", - відповів Джемілєв.

Время публикации: 30.08.2016 14:13
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.