З 10 лютого в Україні має запрацювати новий орган – Державна служба з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів.
Очікується, що структура складатиметься з реорганізованих Державної ветеринарної служби, Держспоживінспекції, санітарно-епідеміологічної служби чи, наприклад, Держсільгоспінспекції. Тепер їх обов’язки виконуватиме єдина установа. Прикметно, що створення служби триває вже два роки, щоправда, у Рівному про неї ще не знають, як і про те, які служби ліквідують повністю, і хто залишиться без роботи, коментує заступник начальника поки ще існуючої обласної інспекції з питань захисту прав споживачів Тетяна Котик:
- Цю реорганізацію проводять на рівні Держспоживінспекції України. Процес реорганізації іде, але ж як буде, яка буде структура ми нічого абсолютно не знаємо. Дуже хотіли би знати, як буде, кого залишать, хто буде звільнений, але на жаль, ми цього не знаємо.
Тим часом, загальноукраїнські ЗМІ повідомляють, що у всіх відомствах, які вочевидь, все ж реорганізують в одну службу працює біля тринадцяти тисяч людей. Згідно з штатним розписом в центральному апараті Держспожив служби має працювати 303 людини, і майже 10 тисяч - в територіальних органах. Тобто, в загальному, штат відомства буде на 30% менший, аніж в усіх реорганізованих службах.
Тим часом, в новий орган готові приймати нинішніх працівників, до роботи яких немає зауважень. Адже вони непогані виконавці. А от задля реформ планують залучити консультантів і радників. Кошти на фінансування деяких в майбутньому реорганізованих органів в держбюджеті передбачені лише на перший квартал. Зараз на Держспожив спілку виділено майже 490 мільйонів гривень.