Юнкер звинуватив Британію у неготовності серйозно обговорювати Brexit

Юнкер звинуватив Британію у неготовності серйозно обговорювати Brexit

Великій Британії знадобляться місяці підготовки, перш ніж вона зможе розпочати перемовини щодо виходу з Євросоюзу. Про це заявив голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, повідомляє Reuters.

Він нагадав про те, що якщо держава буде проти вільного пересування працівників, то втратить доступ до внутрішнього ринку Євросоюзу. Саме тому, країна повина якнайшвидше розпочати перемовини щодо виходу з ЄС.

"Британський уряд потребує кілька місяців, щоб точно висловити свою позицію у цьому питанні. Я б хотів, щоб Велика Британія надала нам свою заяву про вихід з ЄС якомога швидше, адже я думав, що англійці, особливо ті, хто хотіли вийти з ЄС, вже були б готові до цього", - наголосив Юнкер.

Водночас президент Єврокомісії заявив, що для початку переговорів про вихід Великобританії з ЄС немає жодного крайнього терміну.

"Юнкер в інтервʼю другому каналу французького телебачення повідомив, що немає жодних крайніх термінів (початку процедури виходу Британії з ЄС), оскільки стаття 50 договору про ЄС, яка визначає процедуру виходу, може бути активована лише Великою Британією", – йдеться у повідомленні Reuters.

Раніше у Берліні британський прем’єр-міністр Тереза Мей на спільній прес-конференції з канцлером Німеччини Ангелою Меркель заявила, що Велика Британія не починатиме офіційну процедуру щодо виходу з Євросоюзу в цьому році, оскільки необхідний час для вироблення переговорної стратегії.

Лідери ЄС раніше закликали Британію якомога раніше почати формальний процес виходу зі спільноти.

Ніколя ТЕНЗЕР, спеціально для «Дня»: "Brexit – тривожний сигнал для всіх лібералів і справжній виклик для цінностей та безпеки Європи".

Время публикации: 25.07.2016 12:03
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.