Як очищати воду в домашніх умовах

Питання якості водопровідної води актуальне для всіх, особливо для мешканців приватних будинків, які використовують автономні джерела водопостачання — свердловини та колодязі. Вода зі свердловини зазвичай має високу концентрацію марганцю, заліза, сірководню. Вода з колодязя може містити важкі метали та їхні солі, нітрати, а також хвороботворні мікроорганізми, тому для приватного будинку обов’язковою є очистка води.

Системи водоочищення мають виконувати кілька завдань:

  • очищення від механічних ​​домішок (піску, мулу, бруду);

  • знезалізнення та пом’якшення води,

  • знезараження води.

Очистка води для будинку допомагає зберегти здоров’я мешканців і забезпечує довговічність труб, а також справність побутової техніки. Існує кілька видів фільтрів для ефективного очищення води.

Реагентні/безреагентні системи знезалізнення води

Водопостачання Aqua Life з використанням реагентних систем дає можливість перетворювати двовалентне залізо на тривалентне, яке потім осаджується на фільтрі.

Безреагентні фільтри більш потужні, тому підійдуть там, де концентрація домішок перевищує 5 мг/л. У комплексі з такими фільтрами використовуються повітряні компресори й аераційні колони.

Пом’якшувачі води

Жорстка вода негативно впливає на здоров’я людини та суттєво скорочує термін роботи побутової техніки, псуючи нагрівальні елементи. Розв’язати цю проблему допомагають фільтри-пом’якшувачі, які бувають поліфосфатними та магнітними. У поліфосфатних фільтрах для пом’якшення води використовується технічний поліфосфат натрію. Щоправда, таку воду краще застосовувати в технічних цілях, а не для пиття та приготування їжі.

Магнітні фільтри роблять воду придатною для пиття, змінюючи її фізичні властивості завдяки дії сильного магнітного поля.

Вугільні фільтри

У таких фільтрах використовується потужний сорбент — активоване вугілля, виготовлене з кокосової шкаралупи. Воно очищує воду від пестицидів, хлору, поліпшує її смакові якості.

УФ-фільтри

Після очищення води від різних домішок і токсинів слід знезаразити її. Сучасні УФ-фільтри ефективно знищують усі мікроорганізми.

Фільтри зворотного осмосу

Цей метод ґрунтується на природному явищі осмосу, завдяки якому рослини отримують мінеральні речовини та воду з ґрунту. У таких фільтрах використовується спеціальна мембрана, якою проходять молекули води. Використання зворотного осмосу дає можливість очистити воду від солей, мікроорганізмів та інших забруднювальних речовин.

Водопостачання Aqua Life — це великий асортимент обладнання: бойлери, газові колонки, теплоакумулятори, насоси та багато іншого. До каталогу компанії також входять системи очищення води для заміських будинків за будь-яких умов експлуатації.

Время публикации: 31.03.2023 20:58
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.