«Ворскла» та «Олександрія» покидають Лігу Європи

Полтавська футбольна публіка не надто вибаглива до спортивних подій, тому матч третього кваліфікаційного раунду між «Ворсклою» та хорватською «Локомотивою» став справжнім футбольним святом. «Ворскла» в єврокубках не частий гість, тому відвідати спортивне свято побажало чимало полтавців. На ранок 4 серпня вже було продано близько 9 тисяч квитків, а в самій команді очікували, що свято футболу відвідає аж 15 тисяч містян.

Гра розпочалась, і ще навіть не всі вболівальники встигли зайняти свої місця на трибунах, як свист розпачу здійнявся над полтавською ареною. Помилка флангового захисника «Ворскли» призвела до прориву у карний майданчик Петера Бочкая, який з гострого кута поклав м’яч у ворота Шуста – 0:1.

Стало зрозумілим, що ні додаткового часу, ні серії післяматчевих пенальті вже не буде, а українській команді необхідно виривати лише перемогу. Та здавалося, що це розуміли всі, окрім футболістів на полі. «Зелено-білі» намагалися тиснути на суперника, але конструктиву в діях полтавців було мало, до серйозної небезпеки справа так і не доходила. Вогник надії запалав наприкінці першого тайму.

Атаку «ворсклян» суперник обірвав фолом у власному карному майданчику, рефері вказав на «точку». Однак полтавцям це не допомогло, і черговий крик розпачу здійнявся над стадіоном. Удар Дмитра Хльобаса воротар без зайвих проблем парирував.

Початок другого тайму давав надію на те, що полтавці ще відквитають втрачене. Ще й гол на початку сорокап’ятихвилинки у ворота «Локомотиви» став світлом у кінці тунелю: Кобахідзе віддавав передачу вздовж лінії воріт, а захисник хорватського клубу Перич підкоригував політ м’яча у власні ворота – 1:1. Але за чотири хвилини полтавська публіка мусила знову розчаровано видихати: Бочкай з лівого флангу віддав на Фіоліча і той красивим ударом доправив м’яч у дальній кут воріт Богдана Шуста – 1:2. «Добили» гості з Хорватії підопічних Василя Сачка на 65-ій хвилині, розписавшись у воротах Шуста втретє. Цього разу реабілітувався за автогол Діно Перич – 1:3. Невдоволені полтавські вболівальники почали покидати трибуни стадіону. Найвідданіші ж залишалися до останніх хвилин з вірою у диво. Але дива не сталося. Щоправда, «Ворскла» змогла відіграти ще один м’яч: вихід один на один реалізував капітан команди Володимир Чеснаков, однак це вже ніяк не вплинуло на долю поєдинку. Полтавська команда другий рік поспіль вилітає із розіграшу Ліги Європи, а місцева публіка вже звикає до моментів розпачу, які стають сумною традицією.

Інша українська команда – ПФК «Олександрія», яка втратила свій шанс на прохід далі у турнірі ще в першому матчі, поступившись вдома 0:3, у матчі-відповіді не змогла знову нічого протиставити хорватському «Хайдуку». У місті Спліт підопічні Володимира Шарана поступилися місцевій команді з рахунком 3:1.