Вінницькі волонтери створили програму, яка допоможе в лікуванні бійців АТО

Вінницькі волонтери створили програму, яка допоможе в лікуванні бійців АТО

Громадська організація «Мольфар» розробила хмарну облікову систему «IgiMED», яка покликана забезпечити інформаційний супровід пораненого в зоні АТО. Після надання першої медичної допомоги лікар створюватиме електронну карту пацієнта і передаватиме всі данні з планшета або стаціонарного комп’ютера у так звану «хмару». Інформація завдяки системі «IgiMED» буде доступна для будь-якого медика, який працює в системі. А кожен боєць матиме власну електронну історію хвороби, що допоможе йому в подальшому уникнути проблем з оформленням групи інвалідності, пільг чи грошової допомоги.

Голова громадської організації «Мольфар» Юлія Вотчер каже, що поштовхом до створення систем «IgiMED» стала відсутність обліку поранених на сході. Волонтери не раз стикалися з тим, як захисник, який втратив руку чи ногу на передовій не міг довести, що це сталося саме в зоні проведення антитерористичної операції.

«Одного разу, під час чергової поїздки у зону АТО, я була свідком того, як лікарі відправляв пораненого з передової в мобільний госпіталь. Знаєте на чому він записував його дані? У звичайному блокноті! На клаптику паперу просто був вказаний характер поранення, – розповідає Юлія Вотчер. –При транспортуванні втрачається інформаційний зв’язок між медиками на передовій та лікарями фронтового госпіталю, не кажучи вже про центральні медичні заклади, які діють глибоко в тилу. Потрібна була система. Щоб її створити, ми звернулися до програмістів. Вони розробили програму, якою може користуватися кожен лікар. Вона містить усі протоколи лікування, має базу необхідних препаратів, які слід використовувати у тій чи іншій ситуацій, навіть всі форми медичні. Це дозволить лікарям розв’язати руки і займатися не паперовими звітами, а лікуванням людей.

Поки що волонтери вирішили протестувати систему на місцевих медиках. Першими випробовувати хмарні технології випала честь лікарям «швидкої» допомоги з Жмеринського центру медицини катастроф. Упродовж кількох днів вони вчитимуться вводити дані в систему і оформляти необхідні протоколи. Після них хмарні технології опановуватимуть лікарі Хмільницької та Могилів-Подільської станцій швидкої допомоги. Вони, в свою чергу, тісно співпрацюватимуть з районними лікарнями. Коли програмне забезпечення протестують, його обіцяють випробувати на передовій.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото автора

Время публикации: 18.07.2016 22:46
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.