Виконуючим обов'язки президента Узбекистану стане голова сенату Юлдашев

Виконуючим обов'язки президента Узбекистану стане голова сенату Юлдашев

Тимчасово виконуючим обов'язки президента Узбекистану після смерті Іслама Карімова став голова сенату (Верхньої палати парламенту) Нігматілла Юлдашев.

Процедура закріплена в статті 96 Конституції країни, повідомляє агентство Фергана.

Ця ж стаття визначає, що в Узбекистані в найближчі три місяці повинні відбутися вибори президента.

Юлдашев був призначений в сенат в січні 2015 року, а в лютому того ж року указом президента був призначений його головою. До цього чотири роки керував Міністерством юстиції Узбекистану.

У той же час місцеві ЗМІ повідомляють, що найбільш вірогідними претендентами на роль постійного президента розглядаються два кандидати: нинішній прем'єр-міністр Шавкат Мірзіяєв і його перший заступник міністр фінансів Рустам Азімов.

Нагадаємо, 3 вересня уряд Узбекистану після довгого мовчання підтвердив чутки про смерть 78-річного Карімова, який очолював країну з 1990 року. Офіційною причиною смерті медики назвали інсульт.

Останні президентські вибори в Узбекистані відбулися у березні 2015 року. Тоді беззмінному лідеру країни вдалося зібрати понад 90% голосів. За формою правління Узбекистан – президентська республіка. Норму про ліміт на два президентські терміни Карімов обійшов з допомогою зміни каденції: спершу помінявши термін правління з п'яти до семи років, потім - назад.

Время публикации: 03.09.2016 11:12
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.