В Ужгороді вшанували патріотів, які загинули під Іловайськом

В Ужгороді вшанували патріотів, які загинули під Іловайськом

З ініціативи Закарпатської обласної організації ГО «Побратими України» у понеділок, 29 серпня, на площі Театральній в Ужгороді бойові побратими, яким вдалося вижити в Іловайській трагедії 2014 року, священики Греко- та Римо-католицької, Української православної (КП) церков, небайдужі городяни вшанували пам'ять полеглих два роки тому захисників Вітчизни.

«29 серпня - чергова кривава річниця в новітній історії України. Два роки тому, під Іловайськом, що на Донеччині після оточення українських воїнів численно переважаючими російськими окупаційними військами, не надто досвідчене українське командування повірили гарантіям Міністерства оборони РФ про надання нашим воїнам безпечного виходу – так званого «зеленого коридору» - , однак ці домовленості були недотримані і наші військові колони були підступно розстріляні росіянами на марші, - сказав при відкритті пам’ятної церемонії учасник бойових дій під Іловайськом, голова обласної організації «Побратими України» Микола Марчишак ( «День» публікував матеріал про нього «Ми ровесники своєї Батьківщини і відстоїмо її …», 21 серпня 2015 р. № 150 ) . – Офіційна цифра загиблих наших побратимів – 366 військовиків, але ми знаємо, що насправді загинуло у ті дні набагато більше, адже поруч з нами воювали й бійці добровольчих батальйонів.

В Іловайському котлі загинув один військовослужбовець із Закарпаття, п’ятеро потрапили у полон. Цей молебень ми організували задля того, щоб зберегти пам'ять про тих наших молодих співвітчизників, які назавжди пішли у морок ночі за наше мирне небо».

Перед початком заупокійного молебню з палкими словами народної вдячності молодим патріотам, душі яких уже на небесах, промовляли отець Василь (Данилаш), капелани Іван (Ісаєвич) та Владислав (Вісьмак), а городяни біля надпису «Іловайськ -2014» запалили свічки та поклали квіти.

Василь Ільницький, Ужгород. Фото автора

Время публикации: 29.08.2016 16:48
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.