Український експорт до Канади збільшився на рекордні 73,3 %

Український експорт до Канади збільшився на рекордні 73,3 %

Український експорт до Канади в січні-лютому 2016 року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року виріс на 73,3% - до 19,4 млн дол., а імпорт з цієї країни - на 29,3%, до 47,9 млн дол.

Відповідні дані представлені на сайті уряду Канади.

Як повідомлялося раніше, Канада в рамках угоди про зону вільної торгівлі з Україною, переговори щодо якої були завершені 14 липня 2015 року, надасть технічну допомогу для модернізації української промисловості.

За словами торгового представника України Наталії Микольської, Україні вдалося відстояти асиметричну лібералізацію ринків товарів для захисту національних товаровиробників в чутливих областях. Так, після вступу в силу угоди канадська сторона відразу відкриє до 98% ринку, в той час як Україна скасує тарифи для майже 80% товарів канадського експорту з подальшим скасуванням інших тарифів протягом наступних 3, 5 і 7 років. На додаток, для певних канадських товарів були встановлені квоти, а деякі товари були виключені з дії угоди.

Свого часу екс-міністр економіки Айварас Абромавічус заявляв, що Україна підпише угоду про Зону вільної торгівлі з Канадою вже в 2016 році.

"Угода призведе до ліквідації всіх несільськогосподарських тарифів і переважної більшості сільськогосподарських тарифів в Україні, в тому числі на канадську яловичину, певну свинину, бобові, крупи, рибу і морепродукти, олія каноли, оброблені харчові продукти і тваринні корми", - відзначали в Мінсільгоспі Канади.

Время публикации: 17.04.2016 18:55
По материалам: agronews.ua
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.