Україна закликала міжнародних партнерів посилити тиск на Кремль

Україна закликала міжнародних партнерів посилити тиск на Кремль

Міністерство закордонних справ України занепокоєне "різким загостренням безпекової ситуації в зоні проведення антитерористичної операції".

Про це йдеться у заяві відомства, оприлюдненій у понеділок ввечері.

"Лише протягом 22-24 липня бойовики за підтримки Російської Федерації 189 разів обстрілювали позиції Збройних Сил України. При цьому продовжує демонстративно і зухвало використовуватися озброєння, яке давно мало бути відведене від лінії розмежування згідно з Мінськими домовленостями", - зазначили в МЗС, нагадавши, що внаслідок нападів на позиції українських військових є загиблі та поранені.

"Продовжує фіксуватися присутність значної кількості російського важкого озброєння, яке мало бути відведене згідно з Мінськими домовленостями, поблизу лінії розмежування. Цілеспрямована ескалація безпекової ситуації відбувається на тлі масованого постачання РФ військової техніки, озброєння і боєприпасів, направлення на Донбас нових найманців і кадрових військовослужбовців російської армії", - підкреслили у відомстві.

За інформацією МЗС, від початку липня через неконтрольовану ділянку українсько-російського державного кордону з боку РФ перетнули 19 залізничних ешелонів з озброєнням та військовою технікою.

"З порушенням норм міжнародного права та зобов’язань у галузі контролю за експортом озброєнь Росією було завезено 19 танків Т-72, 3 реактивні системи залпового вогню "Град", 2 самохідні артилерійські установки, 11 БТР та БМП", - повідомили у відомстві.

Окрім того, за даними дипломатів, з території РФ було також поставлено 130 цистерн (6600 т) з паливно-мастильними матеріалами і 14 вагонів з боєприпасами (близько 560 т).

На тимчасово непідконтрольну територію також зайшло 9 автомобільних колон, у складі яких, серед іншого, 44 вантажівки з боєприпасами, 34 автозаправники, 77 одиниць автомобільної техніки.

"Російські безпілотні літальні апарати тричі незаконно перетинали українсько-російський кордон і після виконання розвідувальних завдань у повітряному просторі України поверталися на свої бази на території РФ", - зазначили у міністерстві.

У МЗС також повідомили про залякування спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, створення перешкод їхній діяльності з моніторингу і верифікації згідно з мандатом, який схвалила у тому числі і Російська Федерація.

"Цілком очевидно, що теза про начебто "внутрішньоукраїнський" характер конфлікту на Донбасі, яку офіційна Москва активно намагається нав’язати світовому співтовариству, є лише спробою РФ у будь-який спосіб відвернути увагу від своєї справжньої ролі як організатора, безпосереднього учасника і сторони цього конфлікту", - вважають дипломати.

"Така риторика Кремля підтверджується позицією делегації РФ на переговорах у Мінську, де вона намагається виконувати роль стороннього спостерігача та адвоката незаконних збройних формувань окремих районів Донбасу замість того, щоб змусити їх повною мірою виконувати Мінські домовленості", - йдеться у заяві, додавши, що подібну поведінку Росія демонструє також стосовно домовленостей у "Нормандському форматі".

У МЗС також констатували, що "ватажки бойовиків у Донецьку і Луганську та їхні кремлівські куратори свідомо обрали шлях подальшої ескалації конфлікту замість його мирного врегулювання шляхом послідовної імплементації Мінських домовленостей".

"Вимагаємо від РФ як сторони Мінських домовленостей невідкладно забезпечити виконання своїх зобов’язань, вивести з території Донбасу військових, найманців та озброєння, припинити незаконні поставки зброї та військової техніки бойовикам, розблокувати роботу СММ ОБСЄ", - сказано й заяві.

"Звертаємося до міжнародних партнерів з проханням посилити політико-дипломатичний тиск на Кремль з тим, щоб зупинити небезпечну ескалацію напруженості на Донбасі", - додали дипломати, завпевнивши, що українська сторона й надалі робитиме усе, щоб на Донбасі перестали гинути люди і відновився мир та конституційний лад.

Время публикации: 26.07.2016 9:02
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.