Україна є пріоритетом на порядку денному Британії, - посол Джудіт Гоф

Україна є пріоритетом на порядку денному Британії, - посол Джудіт Гоф

Військовослужбовці з 16 країн вже пройшли базову підготовку і переходять до практичної фази навчань. Одне з головних завдань «Сі Бризу-2016» – тренування взаємосумісності між збройними силами різних країн, а також відпрацювання злагоджених дій багатонаціональних штабів.

Уже вдруге україно-американські навчання проходять в умовах військової агресії на сході України, зазначив під час церемонії відкриття активної фази «Сі Бризу-2016» міністр оборони України Степан Полторак. «Кожного дня у Донецьк і Луганськ продовжують прибувати колони з пальним, боєприпасами, озброєнням і технікою. Це є свідченням агресивної поведінки РФ по відношенню до України. Тому роль навчань, які сьогодні розпочинають активну фазу, є дуже великою. Саме під час таких тренувань ми вчимося захищати свою землю і зберігати життя наших військових. Надзвичайно важливим є досвід, отриманий під час проведення навчань,тому що Міністерство оборони і ЗСУ зараз перебувають у процесі реформування», – заявив Полторак.

На церемонії відкриття також були присутні посли Великої Британії і США в Україні. «Велика Британія разом з іншими країнами НАТО та партнерами виконує широку програму оборонної співпраці з Україною. Ми тісно працюємо з нашими українськими колегами для того, щоб пакет допомоги був таким, якого ви потребуєте. Україна залишається серед пріоритетів нашого порядку денного. Наші серця і думки – з українським народом. Ми віддаємо шану вашим жінкам і чоловікам, які захищають демократичні цінності та платять найвищу ціну – своє життя – за незалежність та майбутнє процвітання Вітчизни», – зазначила Надзвичайний та Повноважний Посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф.

Для участі в активній фазі навчань в Одесу вже прибули два кораблі ВМС США: есмінець USS RossDDG71 та десантний корабель USS WhitbeyIslandLSD41. За словами посла США в Україні Джеффрі Пайєтта, вперше в історії «Сі Бризу»в український порт заходять одразу два американські кораблі.

Нагадаємо, «Сі Бриз-2016» розпочався 18 липня. Навчання проходитимуть на території Одеської та Миколаївської областей та у північно-західній частині Чорного моря до 30 липня. Окрім України і США, у «Сі Бризі-2016» беруть участь Болгарія, Велика Британія, Греція, Грузія, Італія, Іспанія, Литва, Молдова, Норвегія, Польща, Румунія, Туреччина, Швеція і Фінляндія.

Марія ГЕНИК, Одеса, фото авторки

Время публикации: 24.07.2016 15:43
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.