У Вінниці відкрили виставку сучасних і раритетних килимів

У Вінниці відкрили виставку сучасних і раритетних килимів

До Дня Незалежності України у великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відкрили виставку «З глибин українських традицій: килими і гобелени Вінниччини». Вона поєднала експонати з приватних колекцій, фондів музею та обласного центру народної творчості. Це килими, рушники, верети, скатерки, а також сучасний художній текстиль, який створили вінницькі майстри Олександр Ковальчук, Степан Ганжа, Олена Кізімова та Галина Чекіна.

«Вінниччина здавна славиться традиційним ткацьким ремеслом. У багатьох районах області досі зберігаються ткацькі традиції. – розповідає заступник директора вінницького обласного центру народної творчості Олена Назарець. – На Поділлі яскраво виражений своєрідний стиль орнаментики. Наприклад, в народному килимарстві найчастіше використовують тему дерева Життя, як центру світу. Але улюбленим мотивом вважається «вазон». Подоляни гордяться своїми килимами – неповторними за малюнками та технологією. Вони чудово виглядають і у сучасних інтер’єрах. Це могутні кольорові чи образні акценти. А тому цей напрямок активно розвивають сучасні майстри. Він повинен жити».

Особливу увагу у відвідувачів привертав килим 30-х років минулого століття з села Городківки Крижапільського району. Він витканий на кроснах технікою «кругляння». А орнамент «вазонного» типу створений за зразком килима кінця ХVІІІ – першої половини ХІХ століття. Подібних зразків килимарства в Україні залишилося до сотні, не більше, переконують організатори. Побачити сучасні та раритетні подільські килими вінничани та гості міста зможуть до 9 жовтня цього року.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця.Фото Ігоря КАРЛИЦЬКОГО

Время публикации: 18.08.2016 17:24
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.