У Вінниці відкрили Центр національних культур

У Вінниці відкрили Центр національних культур

Ідея створити на Вінниччині Центр національних культур виникла ще у 2007 році. Та лише торік під час обговорення спільного з ОБСЄ проекту щодо формування нових механізмів співпраці з національно-культурними товариствами це питання нарешті потрапило в поля зору керівництва. Обласна влада підшукала підходяще приміщення в центрі міста і профінансувала ремонті роботи. Сьогодні Центр офіційно відчинив свої двері для відвідувачів. Тепер у ньому проводитимуться культурно-масові заходи, лекції та заняття з вивчення мов і звичаїв національних менших.

«Нині на Вінниччині проживає понад 100 товариств національних менших. Не скажу, що всі, але представники найпотужніших працюватимуть в Центрі, причому на громадських засадах. Очолить організацію голова Вінницького обласного земляцтва білорусів Володимир Кочелаба. Центр функціонуватиме як громадська організація. Кошти на утримання приміщення та комунальні послуги, а це приблизно 65 тисяч гривень, сплачуватиме обласний бюджет, – повідомляє начальник управління у справах національностей та релігій Вінницької ОДА Ігор Салецький. – Окрім того, що заклад проводитиме культурні та просвітницькі заходи, одним з ключових його завдань стане налагодження зв’язків з українцями закордоном. Упродовж останніх десяти років українська діаспора в різних країнах світу активізувалася, почали створюватися громадські формування, які пропагують українську культуру за межами України. Ми прагнемо побудувати мости між українцями закордоном і білорусами, поляками чи вірменами в Україні. Переконаний, створення міжнаціональні мостів допоможе нам краще зрозуміти один одного».

У день відкриття Центру гостей розважали фольклорний колектив білорусів «Купалінка» та солісти з ансамблю ромів «Барон».

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця

Время публикации: 26.07.2016 19:23
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.