У Рівному ковалі з усієї України презентували «світлові» скульптури

У Рівному ковалі з усієї України презентували «світлові» скульптури

У Рівному вже вп’яте відбувся фестиваль ковальського мистецтва «Металеве серце України». Він зібрав декілька десятків майстрів із різних областей, у тому числі й зі сходу, з тимчасово окупованих територій. У рамках фестивалю вони презентували скульптури на тему «Світло», розповідали про особливості ремесла усім охочим, а ще кували маки, які передадуть у Бельгію – для меморіалу Першої світової війни, і згадували хвилиною мовчання ковалів-побратимів, котрі не повернулися з зони АТО.

Тим часом центральною композицією цьогорічного дійства стала «Мова риб» авторства Артема Вольського та Романа Велігурського.

«Риба – це дуже красива і спокійна земна істота. Мабуть, недаремно вона є символом християнства, - розповідає про скульптуру Роман Велігурський. – Працювали над цією композицією упродовж двох місяців. Тепер вона буде на алеї кованих виробів».

Тим часом організаторка фестивалю Ніна Крока пояснює, що хотілося б менше говорити, а більше працювати, щоб людям в Україні жилося, як рибам у воді. Тому саме «Мова риб» стала цьогорічною темою ковальського дійства. І кожен майстер долучився до неї. Так, учасники фестивалю кували риб, які доповнять центральну композицію.

Крім цього, ковалі презентували конкурсні роботи на тему «Світло». Вони являли собою оригінальні скульптури-світильники – у форму фігур мешканців морських глибин, романтичних «ліхтарів кохання», оберегів, абстракцій із філософським змістом. Кращі витвори обирали як глядачі, так і самі майстри.

«Моя робота символізує таке поняття, як незламність. Пластини, з яких складається скульптура, можуть погнутися, але це не зачепить кулю-світильник, яка знаходиться в центрі композиції. Вона уособлює те незламне, що є в людині», - пояснює зміст своєї скульптури коваль із Полтави Влад Вишневецький. Юрист за освітою, він займається ковальством вже впродовж 6 років. Каже, для такого ремесла це невеликий термін. Однак для нього створювати композиції з металу – це спосіб вести бесіди з людьми.

На ювілейному п’ятому фестивалі «Металеве серце України» були й майстри-іноземці. Голландець Хууб Сенсен – коваль із більш ніж 50-річним стажем. І в Рівному він традиційний гість. Цьогоріч Хууб приїхав із помічником Рамоном. Каже, що шукає талановитих ковалів і переконує – приємно дивитися на прогрес молодих майстрів.

Тим часом учасники фестивалю демонстрували найрізноманітніші вироби – від кованих прикрас, філігранних підсвічників – до графської карети у повну величину. Крім того, вони влаштували ще й старовинний весільний обряд – «заковували» молодят у шлюб.

Тетяна ІЛЬНИЦЬКА, Рівне

Время публикации: 29.08.2016 15:13
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.