У Полтаві відбулася акція проти торгівлі людьми

У Полтаві відбулася акція проти торгівлі людьми

Сьогодні у всьому світі відзначають день боротьби з торгівлею людьми. 30 липня у 15-тьох регіонах України з 11 до 15 години проходять інформаційні заходи, присвячені цій проблематиці. Не стала винятком і Полтава, де відбулася така акція за сприяння благодійної організації «Світло надії», Головного управління Національної поліції в Полтавській області, управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської обласної державної адміністрації, Полтавського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Спочатку волонтери поширювали інформаційні листівки вулицею Соборності, далі свою просвітницьку діяльність продовжили на не менш людній локації – залізничному вокзалі «Полтава-Південна».

Як зазначила начальник відділу соціально-культурної роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Людмила Василенко, у сьогоднішній акції волонтери центру допомагають людям стати трішки обізнанішими у проблематиці торгівлі людьми. Окрім буклетів, волонтери популяризують гарячу телефонну лінію, за якою люди можуть звернутися і отримати інформацію, що їх цікавить.

Детальніше про національну гарячу лінію розповіла програмний спеціаліст благодійної організації «Світло надії» Ольга Гришко: «Є короткий номер 527, за яким безкоштовно можна зателефонувати на національну гарячу лінію з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів. Наприклад, якщо людина збирається працевлаштуватися чи навчатися за кордоном, вона може за цим номером поцікавитися, куди саме їй звернутися, яким чином оформити документи тощо». За словами пані Ольги, благодійна організація «Світло надії» є членом Всеукраїнської коаліції громадських організацій з протидії торгівлі людьми, мета діяльності якої полягає в поновленні порушених прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми.

За даними Міжнародної організації з міграції в Україні, понад 160 тисяч наших співвітчизників, починаючи з 1991 року, постраждали від різних форм сучасного рабства. Понад 12 тисяч осіб отримали комплексну реінтеграційну допомогу. Тож на думку організаторів, мета сьогоднішнього заходу полягає в інформуванні громадськості про цю суспільну проблему, а також у розповсюдженні матеріалів, які містять основну інформацію про ознаки та форми торгівлі людьми.

У брошурах, що волонтери роздавали всім охочим, містяться основні контакти, за якими людина може звернутися у разі потреби по допомогу, а також інформація про найпоширеніші форми торгівлі людьми: трудова та сексуальна експлуатація, примусове жебрацтво, вилучення органів, незаконне удочеріння чи усиновлення, сурогатне материнство, примусовий шлюб, примусове втягнення у злочинну діяльність та інше. За 2014 – 2015 рік найбільше людей постраждало саме від трудової експлуатації. Щодо Полтавщини, то цьогоріч було зареєстровано п’ять державних статусів осіб, які постраждали від торгівлі людьми. Однак спеціалісти стверджують, що не всі особи ідентифікують себе з постраждалими від цього виду злочину. Багато хто думає, що йому не пощастило з роботодавцем чи він потрапив до рук шахраїв.

Щоб уникнути сучасного рабства, організатори акції рекомендують пильно підходити до питання роботи як за кордоном, так і в межах своєї країни, а у випадках порушення власних прав звертатися до компетентних органів.

Богдан Проскуров, Полтава

Время публикации: 30.07.2016 16:00
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.