У Габоні підпалили парламент через незгоду з результатами виборів

У Габоні підпалили парламент через незгоду з результатами виборів

Учасники акції протесту проти оголошення переможцем президентських виборів у Габоні чинного глави держави Алі Бонго підпалили будівлю парламенту.

Тисячі демонстрантів вийшли на вулиці Лібревіля у середу, 31 серпня, після оголошення результатів суботнього голосування. Опонент Бонго на виборах Жан Пінг заявив про свою перемогу, передає DW.

"Демонстранти увійшли із задньої сторони будівлі та підпалили Національну асамблею (парламент Габону). Частина будівлі палає", - розповів інформагенції Reuters неназваний свідок.

Водночас Бонго привітав результати виборів. Волевиявлення він назвав "мирним та прозорим", попри закиди опозиції про фальсифікації. У свою чергу, клан Бонго керує багатою на поклади нафти країною вже близько 50 років. Батько Алі Бонго - Омар - прийшов до влади у 1967 році. Його син Алі на виборах 2009 року переміг тодішнього міністра закордонних справ Мба Обаме.

Чільний глава держави, за офіційними даними, набрав 49,8 відсотків голосів, його суперник Жан Пінг - 48,23 відсотка, додає агенція АР. ЄС і США вказали на недоліки голосування та брак прозорості.

Время публикации: 01.09.2016 11:26
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.