У Бразилії затримали прихільників ІДІЛ, які планували теракт

У Бразилії затримали прихільників ІДІЛ, які планували теракт

Десятеро бразильців - прихильників "Ісламської держави" затримані за планування теракту на Олімпійських іграх 2016 року у Бразилії, повідомив міністр юстиції країни.

Бразильські правоохоронці затримали групу прихильників радикального угруповання "Ісламська держава" (ІД), які обговорювали можливість теракту на Олімпіаді-2016 у Ріо-де-Жанейро у серпні. Усі десятеро членів групи - бразильці та "абсолютні аматори", які зв'язувалися за допомогою WhatsApp та Telegram, сказав міністр юстиції країни Алешандрі ді Мораес у четвер, 21 липня.

"Бразилія не бере участь у коаліції проти ІД, проте через прийдешню Олімпіаду та приїзд багатьох іноземців Бразилія стає ціллю", - сказав він. За його словами, правоохоронці моніторили діяльність цих осіб, оскільки вони відвідували пов'язані з ІД сайти.

Безпосередньо з ісламістами группа не контактувала, проте окремі члени заявляли про вірність джихадистам у соцмережах. Мораес додав, що група до теракту "геть не готувалася" та була "неорганізованою", хоча планувала закупівлю зброї та опанування бойових мистецтв.

За даними бразильського МВС, лідер групи проживав на півдні країни, інші були мешкали у дев'яти різних штатах країни.

Мораес, утім, вважає ризик теракту на Олімпіаді низьким. Він додав, що за безпекою стежитимуть 47 тисяч поліцейських та 38 тисяч солдатів.

Время публикации: 22.07.2016 8:57
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.