Турчинов заявив про активізацію кібершпіонажу з боку РФ

Турчинов заявив про активізацію кібершпіонажу з боку РФ

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов заявив про активізацію кібершпіонажу з боку Росії.

Про це він заявив під час засідання Національного координаційного центру кібербезпеки, повідомляє прес-служба РНБО.

За словами Турчинова, аналіз матеріалів, що надходять на адресу апарату РНБО України від розвідувальних органів, Служби безпеки України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації дає підстави стверджувати, що Російська Федерація активно веде агресивну політику не тільки на сході України, але і в кіберпросторі, яка є елементом "гібридної" війни проти України.

"Актуалізуються і інші кіберзагрози, зокрема, кіберзлочинність зростає і активізується кібершпионаж", - сказав він.

Секретар РНБО України наголосив, що ці проблеми покликана вирішити нещодавно прийнята Стратегія кібербезпеки України.

На його думку, Національний координаційний центр кібербезпеки має стати системоутворюючим елементом всієї системи кібербезпеки і кіберзахисту України.

"До складу Центру увійшли представники ключових державних органів, які відповідають за весь спектр питань протидії широкому спектру кіберзагроз", - сказав він.

Крім того, він відзначив важливість запровадження чіткої спеціалізації державних суб'єктів забезпечення кібербезпеки.

"В стислі терміни ми повинні провести огляд наявних сил, засобів та можливостей нарощування потенціалу реагування відповідних державних органів. Повинен бути чітко відпрацьований механізм взаємодії та інформаційного обміну суб'єктів кібербезпеки у разі виявлення кібератак і киберінцидентів", - додав він.

Турчинов підкреслив, що в рамках діяльності створеного Центру "повинна бути побудована чітка вертикаль контролю та координації заходів у сфері кібербезпеки".

"Особливу увагу буде приділено процесу обробки інформації, вироблення дієвих механізмів оперативного реагування на загрози", - підкреслив він, додавши, що кожен виклик, який надходить з кіберпростору, "повинен отримати активну і асиметричну відповідь".

Время публикации: 11.07.2016 18:01
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.