США не вимагають виборів на Донбасі, доки Росія не піде звідти, - Пайєтт

США не вимагають виборів на Донбасі, доки Росія не піде звідти, - Пайєтт

Вашингтон не вимагатиме від української влади проведення виборів на території окремих районів Донецької й Луганської областей до повного припинення вогню.

Про це сказав посол США в Україні Джеффрі Пайєтт в інтерв'ю, опублікованому в журналі "Новое время" у п'ятницю, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Найкраще, що зараз може зробити Україна, – це виконувати свою частину Мінських угод, показуючи, що не вона є завадою їх виконання", – сказав він.

"Ніхто у Вашингтоні не буде вимагати від України проводити вибори на окупованих територіях, доки на лінії розмежування вмирають українські солдати. Це дуже чіткий сигнал: спочатку – повне припинення вогню, лише потім – вибори", – заявив Пайєтт.

За його словами, найважливішою частиною Мінських угод є реалізація принципу про те, що Донбас – українська територія.

"Міжнародно визнані кордони України мають бути відновлені. І оскільки Росія – сторона конфлікту, російська техніка й солдати також повинні покинути територію України. І основні зусилля дипломатів спрямовані на те, щоб виконати ці зрозумілі умови", – заявив посол США.

"Але повторюся: це хороші умови для України, і тут важливо розуміти, що це не формат, де кожна зі сторін обирає для виконання лише ту частину угод, яка їй зручна. Виконати доведеться всі, у цьому й полягає сенс угод", – сказав він.

"Росія йде, ви замикаєте контур кордону й починаєте відбудовування своєї держави", - пояснив американський дипломат.

Пайетт зазначив, що США буде підтримувати український уряд доти, доки він своєю роботою доводитиме ефективність реформ.

На запитання про те, що складніше за все було пояснити у Вашингтоні про Україну й українців, посол відповів:

"Найчастіше мені доводитися пояснювати у Вашингтоні, чому реформи в Україні йдуть не так швидко, як усім хотілося б. А також чому олігархи залишаються при владі, чому, попри сильне бажання українців перемогти корупцію, вона усе ще існує".

Время публикации: 08.07.2016 14:23
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.