США не бачить підстав для екстрадиції Гюлена до Туреччини

США не бачить підстав для екстрадиції Гюлена до Туреччини

Американська сторона отримала від Туреччини матеріали на Фетхуллаха Гюлена, втім на нинішньому етапі не бачить підстав для екстрадиції проповідника, як того вимагає Анкара.

Це зазначив під час прес-брифінгу в Вашингтоні у вівторок заступник речника Державного Департаменту США Марк Тонер, передає "Укрінформ".

"Ми отримали певні документи та матеріали. Ми продовжуємо їх вивчати", - зауважив представник Держдепу.

За його словами, якщо турецький проповідник і був залучений до спроби перевороту, американська сторона готова отримати докази цього та вивчити їх.

Тим не менше, він зауважив, що не може зараз висловити оцінку, чи є ці документи повним офіційним запитом для екстрадиції Гюлена. У цьому зв'язку він зазначив, що в разі підтверджень всіх звинувачень, американська сторона виконуватиме всі умови договору про екстрадицію з Туреччиною.

Водночас, за словами представника американського зовнішньополітичного відомства, за Гюленом не було помічено ніяких протизаконних дій на території США.

Нагадаємо, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган вважає цілком ймовірним, що тисячі людей, які були затримані за підозрою у причетності до спроби державного перевороту, можуть засуджені до смертної кари.

Время публикации: 20.07.2016 9:40
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.