Шахрая з Молдови, якого розшукував Інтерпол, затримали у Києві

У Києві затримали громадянина Молдови В’ячеслава Платона, якого підозрюють у виводі з Молдови коштів на суму не менше 40 млн доларів, повідомили УНН молдавські правоохоронці.

В.Платон був затриманий на виконання міжнародно-правової допомоги на доручення Інтерполу, по лінії якого бізнесмен був оголошений у міжнародний розшук за підозрою у шахрайстві та відмиванні грошей.

В.Платон був затриманий в рамках проведеної спецоперації. Наразі, відповідно до українського законодавства, суд має вирішити питання щодо запобіжного заходу — взяття під варту.

Як стало відомо, в Україну В.Платон в’їхав днями на приватному автотранспорті одразу після рішення молдавського суду про його арешт.

Також до кінця тижня буде вирішене питання про екстрадиції В.Платона до Молдови.

В.Платона розшукували за вчинення злочинів передбачених ч. 5 ст. 190 (відмивання грошей), ч. 3 ст. 243 (шахрайство у банківській сфері) Кримінального кодексу Республіки Молдова. Також він перевіряється правоохоронними органами України на можливу причетність до скоєння цілої низки інших злочинів на території України.

За даними слідства, він міг бути координатором виведення грошей з молдавського Banca de Economii, а його особиста вигода склала 800 мільйонів леїв (40 млн доларів США).

За це та ще ряд дій В.Платон отримав від журналістів прізвисько “рейдер №1 в СНД”.

Время публикации: 26.07.2016 15:15
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.