Розвідка з Німеччини шпигувала за урядом країн ЄС і НАТО

Розвідка з Німеччини шпигувала за урядом країн ЄС і НАТО

Стали відомі нові подробиці про масштаби шпигунства, яке німецька розвідслужба BND здійснювала за дружніми країнами до жовтня 2013 року. Дана ситуація може створити дипломатичні труднощі для уряду ФРН, публікує «Deutsche Welle».

У понеділок, 11 липня, парламентський комітет з контролю над діяльністю спецслужб видав висновок, в якому говориться, що німецька розвідка прослуховувала уряди країн ЄС і членів НАТО, причому їх кількість становила "двозначне число нижнього порядку".

В полі зору BND знаходилися глави держав і урядів, міністри та їх оточення, тобто резиденції, штаби або канцелярії, а також військові об'єкти. Зафіксовано "кілька десятків" подібних випадків.

Особливо інтенсивного стеження з боку BND піддавалися дипломатичні представництва країн ЄС і НАТО. На них припадає понад дві третини з 3300 об'єктів стеження, що мали відношення до ЄС і НАТО, які перебували в полі зору німецької розвідслужби до кінця 2013 року. Так само, прослуховуванню піддавалося "двозначне число середнього порядку" організацій, об'єктів неурядових організацій та бізнесу.

Дана інформація може створити дипломатичні труднощі для канцлера ФРН Ангели Меркель і всього німецького уряду. У зв'язку з Brexit і міграційною кризою в Європі уряд Німеччини потребує партнерську співпрацю з країнами ЄС.

Время публикации: 11.07.2016 11:02
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.