Проект "Північний потік-2" є невигідним Європі, - Байден

Проект "Північний потік-2" є невигідним Європі, - Байден

Побудова додаткових ниток газопроводу дном Балтійського моря для збільшення обсягів постачання російського газу до країн-членів ЄС у рамках проекту "Північний потік-2" невигідна Європі.

Про це у четвер, 25 серпня, заявив віце-президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден, виступаючи в столиці Швеції Стокгольмі, де він перебуває з візитом.

Проект газогону "Північний потік-2" він назвав "поганою угодою" для Європи, передає інформагенція Reuters.

Як відомо, в березні цього року лідери Угорщини, Латвії, Литви, Польщі, Румунії, Словаччини, Чехії та Естонії направили голові Європейської Комісії Жану-Клоду Юнкеру листа, в якому висловилися проти будівництва нового газогону з Росії. Якщо проект буде реалізований, це потягне за собою "потенційно дестабілізуючі геополітичні наслідки", вказувалося в документі. Європейські лідери тоді нагадали, що через події в Україні поставки російського газу в Європу мають яскраво виражений політичний підтекст.

Згодом і сам Юнкер застеріг від спорудження газопроводу виключно за російськими умовами.

Нагадаємо, голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заявив, що Європейський союз може повністю відмовитись від проекту "Північний поток-2", щоб не порушувати принципи солідарності і не перетворювати "Газпром" на монополіста на європейському ринку.

Время публикации: 25.08.2016 16:14
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.