Правила догляду за виробами з епоксідної смоли

Правила догляду за виробами з епоксідної смоли

Кожна річ має властивість з часом тьмяніти, бруднитися і зношуватися, втрачаючи колишню привабливість. Роботи з епоксидної смоли винятком не є. Саме тому, щоб вироби з епоксидної смоли купити і насолоджуватися їх якістю необхідно знати правила догляду. Бо завжди хочеться, щоб уподобані вироби радували своїм виглядом якомога довше, адже речі зі смоли завжди унікальні. Якщо їхня форма залежить від фантазії автора, то для збереження зовнішнього вигляду необхідно пам'ятати:

  • Слово смола викликає асоціацію з природними матеріалами, але насправді це склад, що потребує особливих умов догляду. Речовина має хімічне походження, виходячи за рахунок реакції 2 елементів: смоли та затверджувача.
  • Склад не переносить тривалого високотемпературного впливу. Тому, вибираючи місце зберігання виробу, треба звернути увагу, щоб поблизу не виявилося нагрівальних приладів і на нього не потрапляли прямі промені сонячного світла.
  • Навіть у затверділому вигляді епоксидна смола може розчинитися під впливом спиртів та інших екстрагентів. Наприклад, вплив ацетону може призвести до розм'якшення поверхні та її помутніння.
  • Після повного застигання речовина стає твердою. Вироби з неї мають досить високі якості міцності. Однак їх можна подряпати, і тоді потрібно буде виконати ремонт. Вид залежить від ступеня пошкодження: на великі треба нанести новий шар епоксидки, а слабкі потертості досить трохи відшліфувати.

Чим покривати? Чи можна нагрівати та обробляти?

Вироби з епоксидної смоли не поступаються на вигляд аналогам, виконаним з дорогих і рідкісних матеріалів. Вони привабливі, мають тривалий термін служби і можуть мати найрізноманітніші форми. Основним завданням їх власників є питання захисту поверхні від ушкоджень. Епоксидна смола, що дійшла до кондиції, не поступається в міцності жорсткому пластику і може бути покрита будь-яким складом інертним до її компонентів:

  • для безпеки рекомендується зробити попереднє тестування на невеликій, малопомітній ділянці виробу;
  • поліуретанові та поліефірні покриття можуть бути пошкоджені природними амінами, тому наносяться на повністю скам'янілий склад;
  • щоб прискорити процес затвердіння, допускається використання підвищення теплового режиму до 600°С. Однак цей метод виправданий під час виготовлення виробів темних відтінків.

Вироби з епоксидної смоли володіють високими характеристиками міцності, вони можуть використовуватися без нанесення додаткового захисного шару, якщо будуть розміщені в добре провітрюваному, прохолодному приміщенні і на них буде потрапляти мінімальна кількість сонячного світла. В інших випадках для збільшення терміну служби та полегшення процесу догляду краще наносити спеціальні покриття.

Время публикации: 04.12.2021 14:09
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.