Порошенко зустрівся з представником Вселенського Патріархату

Порошенко зустрівся з представником Вселенського Патріархату

Президент України провів зустріч з представником Вселенського Патріархату при Всесвітній раді церков, архієпископом Тельміським Іовом.

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Президент особливо відзначив той факт, що Вселенський Патріархат прийняв до розгляду звернення Верховної Ради України щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні та сформував комісію, яка вже розпочала вивчення цього питання. При цьому президент висловив сподівання, що враховуючи ситуацію, яка склалася в країні, ця комісія не буде затягувати свою роботу.

Президент запевнив архієпископа в тому, що українська влада єдина в своєму прагненні і своєму бажанні мати єдину помісну церкву та зазначив, що "це питання набуває ще більшої актуальності на тлі значних глобальних потрясінь та викликів".

"Треба просто допомогти вірянам реалізувати прагнення щодо єдиної церкви", - сказав Порошенко.

В свою чергу, високоповажний архієпископ поінформував президента щодо роботи комісії та розгляду питання щодо створення автокефальної української православної церкви. "І хоча церква і держава відділені, церква і держави мають співпрацювати", - зазначив архієпископ Іов.

Співрозмовники також обговорили роль держави та церкви в питанні запобігання використання релігійного чинника задля дестабілізації ситуації в Україні.

Президент наголосив на тому, що завданням влади було не дати можливості спровокувати міжрелігійні і міжконфесійні конфлікти та висловив задоволення тим, як у ці дні спрацювали правоохоронні органи і "не дали нікому загострити ситуацію".

Порошенко також привітав Вселенський Патріархат з успішним проведенням Вселенського Православного Собору, який минулого місяця відбувся на Кріті. "Я думаю, що це затвердило і укріпило авторитет Його Всесвятості в православному світі", - сказав Президент та назвав цей Собор "абсолютно новим явищем, яке представляє в правильному вимірі ситуацію у Вселенському Православ’ї".

Время публикации: 28.07.2016 22:33
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.