Порошенко підписав ЗУ "Про судоустрій і статус суддів"

Порошенко підписав ЗУ "Про судоустрій і статус суддів"

Президент України Петро Порошенко підписав нову редакцію закону "Про судоустрій і статус суддів", який дасть змогу реалізувати положення прийнятих парламентом змін до Конституції держави щодо правосуддя в разі його підписання главою держави, передає прес-служба глави держави.

13 липня прес-служба глави України повідомила, що завданням підписаного закону є "імплементація оновлених конституційних принципів здійснення правосуддя для забезпечення незалежності та деполітизації судової влади, посилення її відповідальності перед суспільством, впровадження нових принципів формування суддівського корпусу, посилення ролі громадськості з контролю за чеснотою і етичністю представників суддівського корпусу та оптимізація системи судоустрою".

2 червня 2016 року Верховна Рада остаточно затвердила (прийняла в цілому) закон про внесення зміни до Конституції України щодо правосуддя. За закон проголосували 335 народних депутатів з необхідних 300 голосів для остаточного затвердження конституційних змін. Того ж дня Верховна Рада також ухвалила нову редакцію закону про судоустрій і статус суддів, який має імплементувати конституційні зміни.

Закон удосконалює процедуру кваліфікаційного оцінювання всіх суддів, розпочату у відповідності з Законом України "Про забезпечення права на справедливий суд".

Також закон передбачає перехід до триланкової судової системи та створення протягом 6 місяців з моменту вступу в силу нового Верховного Суду, у складі якого будуть діяти Велика Палата.

За словами координатора Ради з питань судової реформи Олексія Філатова: Закон "Про судоустрій і статус суддів" є логічним продовженням змін до Конституції України щодо правосуддя і буде вводитися в дію одночасно з ними, наприкінці вересня 2016 року.

До цього часу повинен бути прийнятий також Закон "Про Вищу раду юстиції", робота над яким на даний момент продовжується.

Як наголошується, зазначений закон був розроблений Радою з питань судової реформи, яка є консультативно-дорадчим органом при президентові України. У ньому враховані всі ключові рекомендації Венеціанської Комісії, які стосуються судоустрою і статусу суддів.

Время публикации: 13.07.2016 12:09
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.