Польщі упродовж трьох місяців слід ухвалити необхідні зміни до юридичних законів, - ЄК

Польщі упродовж трьох місяців слід ухвалити необхідні зміни до юридичних законів, - ЄК

Європейська Комісія висунула польському урядові ультиматум через неврахування Варшавою пропозицій Брюсселя щодо суперечливих законів. Про це у середу, 27 липня, заявив перший віце-президент Єврокомісії Франс Тіммерманс.

За його словами, Польщі упродовж трьох місяців слід ухвалити необхідні зміни до законів щодо юстиції. Особлива увага відводиться скасуванню накладених раніше обмежень на діяльність суддів Конституційного суду країни.

"Попри те, що діалог з владою Польщі триває від початку року, Комісія дійшла висновку, що головні аспекти, які загрожують верховенству права в Польщі, досі не врегульовані", - сказав представник Єврокомісії, якого цитує інформагенція Reuters. Якщо ж Варшава проігнорує вимоги Брюсселя, тоді їй загрожує застосування сьомої статті Лісабонської угоди.

Ця стаття передбачає, що у разі "серйозного та тривалого порушення" засадничих цінностей, які містяться в угоді, члена ЄС позбавляють права голосу.

Відомо, що минулого тижня під тиском з боку ЄС та США польський парламент ухвалив новий закон про Конституційний суд, однак у ньому не були враховані застереження Брюсселя.

Время публикации: 27.07.2016 16:22
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.