Омелян заявив, що 90-95% доріг України в дуже поганому стані

Омелян заявив, що 90-95% доріг України в дуже поганому стані

В Україні 90-95% доріг - у дуже поганому стані.

Про це заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян, передає "Цензор.нет".

"Н11 - одна з найбільш критичних за станом трас у Миколаївській області. Думаю, в цьому році ми повинні зробити більшу її частину, а в Миколаївській області - точно закінчити. Гроші виділені, зараз вони йдуть на місце, на наступному тижні буде акцепт першої частини. Але ми повинні чітко розуміти, що навіть в рамках рекордних для фінансування України 19 мільярдів це покриває лише кілька відсотків від потреб України. Тобто тут дива не буде. Так, ми відремонтуємо близько 2 тисяч кілометрів доріг (що навіть для Німеччини - дуже велика цифра). Але з іншого боку, нам фактично потрібно відремонтувати мінімум 150 тисяч кілометрів", - додав він.

Також він прокоментував ремонт траси Одеса-Рені.

"Одеса-Рені: робота йде. Там були гроші з декількох джерел: держфінансування, Фонд регіонального розвитку, кредитні гроші та надходження митниці. На кошти держфінансування - Фонду регіонального розвитку вже робляться ділянки дороги. Щодо кредитних грошей: йде формальна процедура, що вони найближчим часом приступають до роботи, думаю, це станеться вже в серпні. Найпроблемніше місце - це надходження з митниці. У рамках того експерименту, що 50% понад план надходжень йдуть на дороги. На жаль, тут ми поки не бачимо результату. У цьому напрямі повинно було надійти близько 500 млн гривень. Їх немає", - заявив міністр.

Крім того, Омелян зазначив, що добудовується траса Київ-Харків.

"Ми добудовуємо цю трасу. У той же час, ми повинні спільно зі Світовим банком завершити стратегію розвитку автомобільної магістралі України. Мова йде про зміну підходів... Через військові дії з, фактично, Російською Федерацією суттєво змінилася географія транспортних потоків. Зараз ми можемо чітко говорити про те, що пріоритетними коридорами стали північ-південь і південь-захід. У зв'язку з цим деякі напрямки можуть бути переглянуті. Зокрема це може торкнутися чернігівського напрямку, за яким було передбачено фінансування за рахунок коштів кредитних організацій. Це завдання ставив прем'єр: ми не можемо рухатися в руслі політики 2012-13 рр. А кредитні кошти - це завжди довго, кілька років переговорів", - розповів міністр.

Время публикации: 22.07.2016 21:01
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.