Обама попередив Китай "не грати м'язами" у Південно-Китайському морі

Обама попередив Китай "не грати м'язами" у Південно-Китайському морі

Президент США Барак Обама закликав Пекін перестати "грати м'язами" довкола ситуації територіальних претензій у Південно-Китайському морі. Про це він заявив в інтерв'ю CNN, передає Reuters.

"Якщо ви підписали договір, в якому прописане вирішення спірних питань на морі за допомогою міжнародного арбітражу, той факт, що ви більші розмірами за Філіппіни, В'єтнам чи інші країни, не дозволяє вам грати м'язами", - зазначив Обама.

Президент США також додав, що його країна підтримує "мирне зростання" Китаю, але закликав Пекін дотримуватись міжнародних правил та норм.

"Там, де ми бачимо, як вони порушують міжнародне право, як у випадку з ситуацією в Південно-Китайському морі або в деяких інших ситуаціях у сфері економічної політики, ми твердо захищатимемо нашу позицію. Ми вже показали їм, що їхні дії не залишаться без наслідків", - заявив Обама.

Нагадаємо, 12 липня Міжнародний арбітраж відхилив претензії Китаю на територію більшої частини акваторії Південно-Китайського моря, включно зі спірними островами, які Китай активно мілітаризує останнім часом. Однак офіційний Пекін відмовився визнавати це рішення суду, назвавши його посяганням на суверенітет країни.

3 серпня китайський міністр оборони Чан Ваньцюань закликав громадян країни готуватися до народної війни на морі за спірні острови.

На спірні ділянки Південно-Китайського моря крім Китаю претендують Філіппіни, В'єтнам, Бруней, Малайзія і Тайвань.

Время публикации: 03.09.2016 15:54
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.