Надання автономії Донбасу є неприйнятним для України, - Клімкін

Надання автономії Донбасу є неприйнятним для України, - Клімкін

Надання непідконтрольній Україні частині Донбасу статусу автономії є неприйнятним для України, оскільки таким чином буде легітимізований протекторат Росії над цією територією.

Про це у четвер, 1 вересня, заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін в інтерв'ю Deutsche Welle.

"Якщо ми надамо Донбасу автономію, як того хоче Росія, це буде шляхом до федералізації України, до її ослаблення та розділення. Цього Росія і прагне. Це буде легітимізація російського протекторату на Донбасі. Після цього стратегія РФ полягає в тому, щоб заштовхнути цей протекторат назад до складу України в якості троянського коня", - наголосив Клімкін.

На його переконання, для того, щоб рухатися в напрямку миру на Донбасі, необхідно припинити обстріли, дозволити ОБСЄ контролювати усю територію та частину кордону з Росією, а також процес відведення озброєнь, після чого можна розпочати діалог щодо проведення на Донбасі "відкритих та чесних виборів".

"Чи можемо ми розпочати підготовку до виборів, маючи на Донбасі таку велику кількість зброї і її постійний потік через українсько-російський кордон, який не припиняється?", - зазначив Клімкін.

Міністр також наголосив, що Україна виступає за те, щоб дотримуватись мінських угод та нормандського формату переговорів.

Нагадаємо, Клімкін заявив, що в останні роки ОБСЄ перебуває в глибокій кризі, а Росія не зацікавлена в ефективній роботі цієї організації.

Время публикации: 01.09.2016 17:35
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.