На Житомирщині пройшов всеукраїнський фестиваль льону

У селі Стремигород провели всеукраїнський фестиваль льону. Торік цей захід був обласним, а нині гості завітали з багатьох населених пунктів України. Організатор і натхненник цього заходу, власник агропідприємства «Зоря» Ірина Костюшко на своїй сторінці у Фейсбук пише, що цьогоріч завітало понад 5 тисяч гостей. Серед тих, хто приїхав до Стремигорода, було чимало й науковців і підприємців, які, окрім інших заходів, взяли участь у науково-практичній конференції, де обговорювали перспективи розвитку льонарства.

На Житомирщині пройшов всеукраїнський фестиваль льону

Разом з Іриною Костюшко у відкритті фестивалю взяли участь Віце-прем'єр-міністр України Геннадій Зубко, міністр аграрної політики і продовольства України Тарас Кутовий, заступник голови Житомирської облдержадміністрації Ігор Гундич, перший заступник голови Житомирської обласної ради Володимир Ширма, народний депутат України Володимир Арешонков. У своїх виступах керівники наголошували на важливості відродження льонарства, яке в попередні десятиліття для Житомирщини було традиційним . Нині льон є нішевою культурою. «Кластер льонарства відроджується на Житомирщині. Завдяки децентралізації кожен регіон отримує нагоду зайняти унікальну нішу, власну автентичну фішку для соціально-економічного розвитку. Для Житомирщини така ніша – льонарство. Сьогодні ми надали громадам регіону можливість збільшити свої доходи за рахунок вирощування, переробки й експорту льону. Це величезні перспективи для громад, пов’язані із внутрішнім ринком льону та експортом до ЄС», - підкреслив Геннадій Зубко.

Ірина Костюшко на відкритті фестивалю зауважила, що лише об'єднавши зусилля влади, аграріїв, бізнесу, – зможемо повернути льон і відродити села.

Неповторний колорит поліських сіл, з їх давніми українськими національними традиціями , представники громад Коростенщини і сусідніх районів змогли передати на фестивалі через свої пісні, виставки вишивки і інших творчих надбань. Загалом же на фестивалі льону було чимало цікавого: театралізоване дійство від колективу Житомирського драмтеатру, виступи професійних і аматорських колективів, дефіле одягу з льону, ярмарок, майстер-класи…А завершився фестиваль виступами музичних гуртів Los Colorados і «ТаРута».

Оксана Климчук, Житомирська область, фото автора.

Время публикации: 28.08.2016 20:29
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.