На Волині з дна озера викачують цінне добриво й відправляють до Європи

На Волині з дна озера викачують цінне добриво й відправляють до Європи

На Волині з дна озера Прибіч викачують цінне добриво сапропель, яке потім відправляють до Європи та Африки. По суті, це мул, що містить величезну кількість органічних речовин й гумусу — його використовують для удобрення ґрунтів і навіть підгодівлі тварин.

На Волині — найбільші поклади сапропелю в Україні, повідомляє ZIK.

Підприємство з видобутку цінної органіки розташувалося в одному із сіл. Сапропель із дна водойми викачує величезна машина.

«Озеро має 24 гектара, поклади сапропелю тут — від 11-ти до 3-х метрів берегової лінії. За розрахунками науковців, які розробили цей проект, відкачувати його можна ще 10 років», — говорить механік машини Юрій Горобець.

Підняти сапропель із дна ще недостатньо. Щоб мулиста речовина стала добривом, її потрібно збезводнити й очистити від важких металів. Після цього сапропель вже готовий до використання — зовні він стає схожий на торф і може зберігатися близько двох десятків років.

Найчастіше сапропель використовують для збагачення ґрунту. Особливо ефективним є застосування на кислих та легких піщаних й супіщаних ґрунтах.

«У Йорданії непогані ґрунти, але зараз керівництво країни починає підтримувати органічне виробництво. Тому ми шукаємо, звідки можна імпортувати якісне оргдобриво. Вибір свій зупинили на Україні», — пояснює фермер з Йорданії Рейд Руман.

Волинське підприємство більшу частину своєї продукції постачає за кордон. В Україні покупців не так багато — про користь сапропелю в нашій країні мало хто знає.

За словами фахівців, запаси сапропелю є у всіх водоймах Шацького регіону, але видобувати можна тільки на одному. Решта озер належать до природоохоронної території, тому працювати там не дозволяє закон.

Время публикации: 23.07.2016 21:37
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.