На Чернігівщині нищать торфовидобувну галузь, - активісти

На Чернігівщині нищать торфовидобувну галузь, - активісти

8 липня до Чернігівської ОДА з Міністерства економіки України надійшов лист, де заявлений намір ліквідувати ДП «Чернігівторф». Про це повідомляють галузеві вільні профспілки. Задекларована причина – борги перед бюджетом. Голова ОДА Валерій Куліч одразу направив відповідь до міністерства із запереченням щодо цього наміру.

У торф’яній промисловості Чернігівщині залишились два заводи - Смолінський (Чернігівській район) та Ірванцівський (Семеніський район) і підпорядковані вони Державному підприємству «Чернігівторф».

«При всій перспективності торфу для економіки України, а особливо Чернігівщини, Кабмін на догоду криміналізованому бізнесу відкрито нищить торф’яну галузь. Лише декілька фактів: калорійність кам'яного вугілля «антрацит» (≈ 6 700 кКалл/кг) у 1,6 рази більше, ніж торфобрикету (≈ 4 200 кКалл/кг), а ціна «антрациту» вища у 3,6 рази! Смолінський торфозавод продає для населення 1 т торфобрикету за 845 грн. Ціна вугілля «антрацит» ≈ 3 000 грн за 1 тонну. В результаті виходить, що 1 кКалл отримана від згоряння торфобрикету у 2,2 рази дешевша від «антрацитної». Порівнювати торфобрикет з природним газом при його новій ціні у 6 879 грн/м3 взагалі дуже важко. Крім того торф є дуже якісним добривом, на нього є попит в Україні та за кордоном», - наводить цифри голова вільних профспілок Чернігівщини В'ячеслав Лебідь.

«Смолінський завод раніше пережив спробу рейдерського захоплення. Реально завод захистив трудовий колектив на чолі з Валентиною Огієнко - головою профспілки Смолинського торфозаводу Конфедерації вільних профспілок України. Зараз завод почав нормально працювати, погашає «напрацьовані попередниками» борги та навіть планує підвищувати заробітну плату. Але на минулому тижні у Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України відбувся конкурс на посаду директора ДП «Чернігівторф», який проходив за свідченнями свідків з порушенням законодавства, в результаті якого перемогу отримав «спеціаліст з нищення державних підприємств».

А Ірванцівському заводу, який завжди працював прибутково, Державна служба геології та надр на цьому тижні не продовжила ліцензію на видобуток торфу» - повідомляє В'ячеслав Лебідь.

«Трудові колективи заводів та представники місцевого самоврядування налаштовані дуже рішуче – не дадуть знищити заводи», - наголошує очільник руху проти закриття торфовидобувних підприємств.

Наразі обговорюються різні інструменти захисту: від масового пікетування кабінетів можновладців до перекриття автомобільних доріг.

Нагадаємо, 11 липня генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що річний дохід «бурштинової мафії» дорівнює потребам Міноборони.

Після того міністр екології Остап Семерак розповів про подальші кроки щодо легалізації видобутку бурштину в Україні.

Раніше «День» запитував у громадського діяча, експерта з соціально-економічних питань і голови Вільних профспілок Чернігівщини про настрої у чернігівців і як позбутися неофіційного статусу одного з найдепресивніших регіонів України – Чернігівщина: яка «температура» на окрузі?

Время публикации: 16.07.2016 18:28
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.