Міноборони погоджується віддати Тараканівський форт на туристичні потреби

Тараканівський форт, який знаходиться на Рівненщині і є унікальною для України спорудою, має шанси стати сучасним туристичним об’єктом. Міноборони України погодилося передати його на баланс області. З цього приводу в міністерство звертався голова Рівненської облдержадміністрації Олексій Муляренко.

Вже найближчим часом робоча група працюватиме над механізмом передачі форту.

Тим часом ця споруда є особливою, переконують краєзнавці. Схожі оборонні об’єкти можна знайти лише у Франції. Це архітектурне диво у Тараканові спорудили ще за часів Російської імперії для укріплення кордонів. Форт здали в експлуатацію в 1890 році, будували 15 років і витратили майже 66 мільйонів царських рублів. При його будівництві вперше використали цемент. А ще форт обладнали за останнім на той час словом науки і техніки — електрикою, телефоном і телеграфом. Він був однією з трьох грандіозних оборонних споруд Російської імперії. Однак коли укріплення добудували, виявилося, що гострої необхідності в цьому нема. Тому за першим призначенням оборонну споруду так і не використали. Хоча тут деякий час перебували і російські, й австрійські, й німецькі війська. А в період Першої світової війни у форту велися локальні бої, розповідають краєзнавці.

Тараканівський форт побудований таким чином, що сьогодні необізнані мандрівники можуть пройти повз його стін і не помітити цього. З висоти пташиного польоту ця оборонна споруда дещо нагадує кратер вулкана, заглиблений у землю. Щоправда, у формі трапеції.

«Ця локація – унікальна. В Україні таких фортифікаційних споруд більше немає. Туди самостійно їздить багато туристів. Це й не дивно, бо об’єкт «розкручений». До того ж, там знімали фільм «Поводир» та чимало відеороликів, - розповідає заступниця начальника управління культури і туризму Рівненської облдержадміністрації Ярослава Гаврилова. – На сьогодні фортом опікуються представники «Українського вільного козацтва імені Северина Наливайка»».

Тетяна ІЛЬНИЦЬКА, Рівне

Время публикации: 19.07.2016 18:20
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.