Мінагрополітики: в Україні газ почали активно заміщувати біопаливом

Мінагрополітики: в Україні газ почали активно заміщувати біопаливом

Міністр аграрної промисловості і продовольства Олексій Павленко заявив, що українські підприємства агропромислового комплексу почали активно замінювати природний газ біопаливом.

Так, агропідприємствами запроваджено ряд організаційних і технічних заходів щодо заміни газу біопаливом, мазутом, заміни газових котлів на електричні, модернізації обладнання, проведення планово-попереджувальних ремонтів, утеплення виробничих і побутових приміщень та інших організаційно-технічних заходів.

«На моє переконання, за складних економічних умов використання альтернативних джерел палива має суттєве значення для забезпечення стійкого розвитку аграрного сектору України. А якщо говорити загалом про країну, то альтернативне паливо дозволить Україні швидше здобути енергетичну незалежність. Попереду нас чекають весняно-польові роботи. На фоні того, що більша частина нафтопродуктів імпортується, а це - 85%, ціни на дизпаливо і бензин суттєво залежать від курсу долара та сезонного збільшення попиту на пальне на ринку», - говорить Павленко.

З метою покращення стану забезпечення сільгосптоваровиробників пальним Мінагрополітики у 2015 році неодноразово зверталося до Міненерговугілля з пропозиціями щодо ресурсного насичення ринку нафтопродуктів, стабілізації цін на пальне та до Антимонопольного комітету з питань забезпечення контролю за цінами на пальне у роздрібній мережі.

У 2015 році Мінагрополітики активно долучалося до підготовки та супроводження відповідних законопроектів, які передбачають: вдосконалення законодавчої бази щодо «зелених тарифів» на електроенергію, яка виробляється з біогазу та біомаси; спрощення дозвільної системи, зокрема, скасування ліцензування виробництва біогазу та рідких видів біопалива; сприяння запровадженню спільних проектів з виробництва та експорту сировини та біопалив.

«Наразі Україна знаходиться на шляху до стійкої енергетичної незалежності. Після приєднання до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства виникли зобов’язання нашої держави щодо імплементації Директив ЕС про впровадження біопалива, заохочення до використання енергії, виробленої з відновлюваних джерел та сертифікації біомаси, яка імпортується з України та в подальшому використовується у виробництві біопалива та електроенергії на території ЄС».

Павленко також зазначив, що Україна має хороший потенціал для виробництва біоетанолу, невичерпним джерелом для якого є вітчизняний аграрний сектор. Як приклад: тільки завдяки переробці 10 млн тонн кукурудзи ми можемо виробляти не менше 4 млн тонн біоетанолу.

Время публикации: 24.01.2016 15:55
По материалам: ecotown.com.ua
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.