Меджліс закликав світову спільноту посилити санкції проти РФ

Меджліс закликав світову спільноту посилити санкції проти РФ

Меджліс кримськотатарського народу закликає міжнародну спільноту посилити санкції проти Росії за утиски нею прав людини в окупованому Криму.

Про це йдеться у заяві, поширеній главою Меджлісу Рефатом Чубаровим у Фейсбуці.

"Єдиною умовою, яка дозволить забезпечити права і свободи людини, права кримськотатарського народу – корінного народу Криму, є деокупація Криму й відновлення суверенітету України на території півострова", – наголошують у Меджлісі.

У заяві також йдеться, що "Росія як країна-окупант відмовляється дотримуватися норм міжнародного гуманітарного права на території окупованого нею Криму".

Автори заяви нагадали про тримання в психіатричній лікарні заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова: "Примусове тримання Ільмі Умерова, який має низку тяжких хронічних захворювань, зокрема прогресуючу хворобу Паркінсона і цукровий діабет, у психіатричній лікарні є формою завдання йому особливих моральних і фізичних страждань та оцінюється нами як фактор прямої загрози для його життя".

Зазначається, що "життя і свобода Ільмі Умерова мають бути захищені" – так само, як і життя і свобода інших кримських татар, затриманих і переслідуваних російською владою.

Время публикации: 28.08.2016 17:09
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.