Люди, які читають газети та книжки живуть на 2 роки довше, - науковці

Люди, які читають газети та книжки живуть на 2 роки довше, - науковці

Упродовж 12 років науковці з Єльського університету спостерігали за життям 3,5 тисячі осіб і виявили цікаву залежність: люди, що люблять читати, живуть як мінімум на два роки довше за інших, пише "Експрес".

А загалом показник смертності серед читачів - на чверть нижчий, ніж у їх однолітків, котрі не люблять цього заняття.

Є кілька факторів, які формують взаємозалежність між читанням та тривалістю життя.

"Почнімо з того, що головний мозок має дві підструктури, одна відповідає за психіку (мова в тому числі про мислення й пам'ять), а друга - за управління внутрішніми органами",- пояснює Євген Заїка, професор Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

Важливим нюансом є той факт, що читання сприяє розвиткові інтелекту. А оскільки мозок - це цілісна структура, тож якщо розвивається одна ділянка (наприклад, пов'язана з інтелектом), цей процес зачіпає й іншу (що регулює роботу внутрішніх органів). Крім того, варто зауважити, що процес читання є чудовим тренуванням для мозку, відтак навіть у старості зберігається пам'ять і здатність концентрувати увагу.

Загалом, за таких обставин головний мозок людини повільніше старіє, зберігається високий рівень його працездатності, відтак, він є більш активним у процесі керування роботою інших внутрішніх органів. Тож йдеться про запоруку високого рівня здоров'я. От вам одне з пояснень, чому любителі читати живуть довше.

Время публикации: 19.08.2016 12:44
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.