Київ і Брюссель обговорили втілення в Україні цифрової спільноти з ЄС

Київ і Брюссель обговорили втілення в Україні цифрової спільноти з ЄС

Перший віце-прем’єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів напередодні зустрівся із єврокомісаром з питань цифрової економіки та цифрового суспільства Гюнтером Оттінгером для обговорення розвитку цифрової економіки в Україні, передає прес-служба уряду.

"На зустрічі йшлося про перспективи втілення в Україні проекту цифрової спільноти з країнами-членами ЄС із подальшим залученням Молдови, Грузії та інших країн", - йдеться у повідомленні.

С.Кубів відзначив, що Україна на прикладі ProZorro уже зробила перші кроки у напрямку цифровізації та автоматизації окремих процесів. Це дозволяє боротися з корупцією, а також переводити застарілі бюрократичні процедури у сучасну, зручну та ефективну цифрову форму, додали в уряді.

Єврокомісар Г.Оттінгер відзначив розпочату урядом реформу захисту прав інтелектуальної власності як важливу основу для подальшого розвитку інновацій та цифрових технологій.

Г.Оттінгер також зауважив, що ЄС та іншим країнам потрібна спільна цифрова мова, спільні цифрові стандарти, щоб забезпечити кібербезпеку, надійність роботи цифрових мереж та дотримання прав власності на дані. Він зазначив, що для цього слід створювати наднаціональні системи, пан-європейські мережі, щоб посилити надійність національних правил кожної окремої країни.

"Ми прагнемо, щоб такий цифровий союз відбувався на основі структурованого діалогу та був політичним та законодавчим інститутом", - зауважив єврокомісар.

За словами Г.Оттінгера, цифрова спільнота сприятиме подальшому об’єднанню України з Євросоюзом та створить передумови для прискорення розвитку економіки України, розширить можливості для малого та середнього бізнесу і полегшення бюрократичних процедур між країнами.

Время публикации: 26.07.2016 10:35
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.