Керрі сподівається, що Ердоган не скористається путчем для посилення повноважень

Керрі сподівається, що Ердоган не скористається путчем для посилення повноважень

США сподіваються, що президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган не скористається спробою перевороту для посилення своїх повноважень, оскільки це стане викликом для відносин Туреччини з Європою і НАТО.

Про це сказав держсекретар США Джон Керрі, виступаючи на телеканалі NBC, передає Голос Америки.

"Ми закликали їх не вдаватися до цього, оскільки вони породжують сумніви в їх прихильності до демократичного процесу", – зазначив Керрі.

Держсекретар висловив підтримку Вашингтона демократично обраному уряду Туреччини, але його прес-секретар повідомив, що глава американської дипломатії також заявив своєму турецькому колезі, що "публічні інсинуації або заяви з приводу ролі США в спробі перевороту, яка провалилася, є абсолютно неправдивими та такими, що завдають шкоди двостороннім відносинам".

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган пообіцяв позбавити Туреччину від людей, причетних до невдалої спроби перевороту, вчиненої в п'ятницю. Тим часом влада продовжує арешти підозрюваних.

Влада заарештувала близько 6 тисяч осіб. Державні ЗМІ повідомили, що серед затриманих у зв'язку зі спробою перевороту – помічник Ердогана.

Ердоган заявив, що влада продовжить переслідувати прихильників ісламського проповідника Фетхуллаха Ґюлена, який проживає у вигнанні і якого президент Туреччини звинуватив в організації спроби перевороту.

Ґюлен, який переселився в США ще до приходу Ердогана до влади, засудив переворот і відкинув свою причетність до спроби військового заколоту.

Міністр юстиції Бекір Боздаг в суботу зажадав екстрадиції Ґюлена з США.

Время публикации: 18.07.2016 9:23
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.