12-річна освіта в школах відкладається

12-річна освіта в школах відкладається

У загальноосвітніх закладах України 12-річне навчання відкладається – на невизначений термін.

Законопроект нардепи відправили на доопрацювання. Документ передбачає запровадження 12-річної програми для здобуття повної загальної середньої освіти. Окрім того, держава забезпечує бюджетні асигнування на освіту в розмірі не менше семи відсотків валового внутрішнього продукту.

Готується нововведення й для вчителів - державна сертифікація перевірки знань. За її результатами викладачеві видається документ на п'ять років.

Зберігається проведення ЗНО та багато інших установлених вже в освіті постулатів.

Згідно із законопроектом, повна загальна середня освіта передбачає завершення трьох рівнів освіти: початкової освіти тривалістю чотири роки, яку отримують в початковій школі; базової середньої освіту тривалістю п'ять років, яку отримують в основній школі; профільної середньої освіти тривалістю три роки, яку отримують в старшій школі або закладі професійної освіти.

Повна загальна середня освіта в Україні є обов'язковою, підкреслюється в документі.

У пояснювальній записці зазначається, що, за розрахунками Міністерства освіти і науки України, реалізація проекту закону потребуватиме додаткового бюджетного фінансування в розмірі 300 млн грн, а також "містить норми, які дозволяють більш раціонально і ефективно використовувати щорічні витрати на сферу освіти в Україні".

Время публикации: 22.02.2016 22:05
По материалам: khm.depo.ua
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.