"Завдяки" Януковичу українка відкрила в Норвегії кафе "Вареник"

Українка Анна Гречиха відкрила в Норвегії першу українську кав'ярню "Вареник". Вона розташована в центрі міста Саднес на південно-західному узбережжі країни. Це сталося у серпні минулого року. А вже сьогодні заклад став улюбленим для багатьох місцевих мешканців та іноземців. Власниця кав'ярні розповіла, як наважилася на власний бізнес в далекій країні.

"Моя ціль не гроші, а задоволення від процесу. Знайомство іноземців з українськими стравами. А наша кухня може буде супер смачна!" - переконана українка.

В меню закладу є: вареники, борщ, грибний суп "Западенець", сало, буженина та фірмовий соус. Також дуже різноманітні десерти. Щоправда, переважно з французької кухні: макарунс, муссі, шоколадні торти з крем-суфле.

"Я збираю різні рецепти. Компоную їх та шукаю таким чином своїх клієнтів. Всі норвежці, які приходили до мене в Вареник, дуже задоволені. Місцеві українці спочатку приходили подивитися, а зараз майже немає. Можливо тому, що я не продаю алкоголь", - припускає Анна.

Вісім років тому вона разом з чоловіком переїхала із Запоріжжя жити в Норвегію. З собою у них було лише три валізи - із найнеобхіднішим. Сьогодні - дім, дочка та кішка.

На такий крок подружжя вимусив тогочасний політичний режим в Україні.

"Думали відкривати вареничний бізнес на батьківщині, але перемога Віктора Януковича на виборах змусила нас змінити плани. Вирішили інвестувати гроші в переїзд за кордон. В Україні займатися підприємництвом стало неможливо", - розповідає Анна.

За фахом чоловік і жінка - інженери. Але завжди любили куховарити - це їхнє хобі. Тому спочатку працювали в Норвегії за спеціальністю, а коли назбирали необхідну суму грошей - орендували приміщення для своєї майбутньої кав'ярні.

"Я швидко знайшла роботу, але втратила її з кризою. Подумала, що це слушна нагода спробувати щось нове або продовжити старі плани за новою течією", - каже власниця закладу.

Спочатку вона заснувала торгову марку "VareNik". Згодом орендувала приміщення в молодіжному комунальному клубі. Облаштувала його під кафе. Частина обладнання вже була.

"Не всім подобається відпочивати з підлітками по сусідству. Від цього мені екстремально важко відтворити необхідну атмосферу. Тому я шукаю нове приміщення. Але в Норвегії зробити це дуже складно. Саме це коштує найбільше грошей", - скаржиться українка.

Водночас вона додає, що порівняно з Україною, почати бізнес в Норвегії легко. Для цього потрібно мати близько 30 тис. норвезьких крон. Це приблизно 90 тис. грн. Дозвільної документації - мінімум.

Нагадаємо, 30 січня в норвезькій комуні Ставанґер на один день відкрилась українська кав'ярня International cafe. Діаспоряни пригощали гостей борщем, грибним супом, варениками з м'ясом та картоплею. На свято завітало близько 200 чоловік. Серед них – українська громада, іноземці та норвежці.

Комуна Ставанґер дає можливість іноземним об'єднанням показати свою культуру, традиції та національну кухню.

Время публикации: 05.02.2016 20:05
По материалам: gazeta.ua
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.