Закарпатське село, в якому живе 61 пара близнюків, йде на унікальний рекорд

Закарпатське село, в якому живе 61 пара близнюків, йде на унікальний рекорд

Незвичайний рекорд планує зареєструвати у Закарпатській області Нацреєстр рекордів України – населений пункт з найбільшим числом народжених тут близнюків. Єдиний претендент зараз – село Велика Копаня. Тут зараз живуть 122 близнюки на 3,5 тисячі жителів, тобто в кожній п'ятій родині! За словами селищного голови Василя Пилипа, в селищі в різні роки народилися і зараз проживають 61 пара близнюків: найменші тільки збираються йти в ясла, а найстарші – вже майже на пенсії, пише сегодня.

Як розповіла нам представник Нацреєстр Лана Вєтрова, для фіксації села-рекордсмена їм необхідне звернення від селища. "Потрібно, щоб хтось із представників вийшов з ініціативою, це необхідно для проходження звичайних формальностей. Ми готові піти назустріч і з задоволенням зареєструємо", – сказала нам Вєтрова. У самому селі новину про можливу реєстрацію рекорду сприйняли і з радістю, і з песимізмом одночасно. "Рекорд – це хороша ініціатива, але тільки, повірте, ми дуже втомилися від уваги гостей, в тому числі й іноземних. Приїжджають, випитують все і вся, чому і як так вийшло...", – кажуть місцеві жителі. У сільраді ще не вирішили, чи будуть звертатися за рекордом.

Не рідкість в такому незвичайному місці і курйозні випадки. "Зараз у нас кілька близнюків закінчили дитсадок і перейшли в школу, там їх багато, кілька же близнюків ще дуже маленькі, навіть у садок не ходять, – каже працівник місцевого дитсадка Світлана Івченко. – Часто бували ситуації, коли ні я, ні кухарі не могли відрізнити близнюків один від одного. Один може взяти дві порції, а другий – голодує".

"А мої сини Діма і Даник вже ходять в другий клас. Що говорити про інших людей, якщо іноді я їх не відрізняю один від одного, особливо якщо їх однаково підстрижуть, – усміхаючись каже мама близнюків Діана, що працює медсестрою в цьому ж садку. – Але за характером хлопчаки різні: один – прямий і простий, а другий – більш хитренький, любить добиватися свого ниттям. Абсолютна правда і те, що якщо один відчуває біль, то погано і другому. Коли у Діми розболівся живіт, то Данику теж було не по собі. У них якийсь емоційний зв'язок". Як виявилося, в селі часті гості – медичні туристи. "Приїхали сюди випити тутешньої води і перевірити – чи будуть у нас близнюки", – написав у соцмережах один з мандрівників.

ПРИЧИНИ. У селі всі впевнені, що таємниця масового народження близнят криється... в місцевій воді. "Вона містить деякий мікроелемент, який зміцнює статеву систему організму. Є, звичайно, кілька сімей (де народилися близнюки), які доводяться один одному далекими родичами, але більшість сімей – чужі люди", – каже Діана. Місцеві медики теж розводять руками, мовляв, дія води не доведена, але факт залишається фактом.

СЛОВО НАУКИ. Професійні генетики скептично ставляться до легенди селян про вплив води на кількість дітей. "Виникнення однояйцевих – монозиготних близнюків відбувається через нерозходження першого бластомерів (клітин ембріона) після розподілу, відповідати за це можуть маса білків, які впливають за адгезію, тобто, з'єднання клітин між собою. Розподіл відбувається з однієї заплідненої яйцеклітини, тому монозиготні близнюки дуже схожі навіть генетично. Що молекулярно запускає цей процес – ще не до кінця вивчено, але було відмічено, що є спадкова схильність. Відтак, мешканці цього села – можуть бути далекими родичами. Це одна з причин. Друга – можливо, вони щось знайшли, що дійсно запускає механізм дроблення яйцеклітин", – пояснила нам генетик Дар'я Лосєва. -

Время публикации: 31.01.2016 11:05
По материалам: karpatnews.in.ua
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.