За спробою перевороту стоїть організація FETO, - посол Туреччини в Україні

За спробою перевороту стоїть організація FETO, - посол Туреччини в Україні

Невдалу спробу державного перевороту в Туреччині організував Фетхуллах Гюлен, якого пов’язують з неурядовою організацією FETO.

Таку думку в ексклюзивному коментарі «Дню» висловив посол Туреччини в Україні Йонет Тезель.

«Існують переконливі свідчення того, що спроба перевороту була пов'язана зі структурою, коротко відомою як FETO (терористична організація Феттула), яка була предметом дуже серйозного розслідування і судової справи в Туреччині», - сказав Тезель.

За словами дипломата, ця структура, видаючи себе за безневинну неурядову організацію або рух співчуття, підозрюється насправді як прихована організація, яка протягом багатьох років намагається проникнути в державні установи.

«Зараз існують сильні підтвердження того, що під час спроби перевороту FETO також вдавалась до використання незаконної сили», - додав посол.

Ця структура також має широку мережу в багатьох країнах за межами Туреччини, в тому числі деякі відгалуження навіть в Україні. Туреччина наразі вимагає, щоб її лідер, священнослужитель, який проживає в США, повернувся до Туреччини для суду.

На думку Йонета Тезеля, невдала спроба перевороту не могла досягти успіху, тому що ті, хто планував це, втратили зв'язок з реальністю.

«Вони не змогли побачити, що сьогодні турецьке суспільство просунулось дуже далеко по шляху демократії, щоб погоджуватися на щось менше. Яскравим позитивним розвитком подій, незважаючи на трагічні смерті протягом останніх 24 годин, був вчора, 16 липня, всепартійний консенсус у парламенті Туреччини і їхня спільна заява про явне несприйняття спроби державного перевороту. Люди ризикували своїм життям, щоб підтримати переворот. Вчора ввечері вже після невдалої спроби перевороту, маси людей, які мають різні погляди як і раніше виходили на демонстрації у знак протесту проти антидемократичних заходів», - додав посол.

Нагадаємо, у результаті невдалого державного перевороту загинуло 265 людей. Кількість поранених сягнула щонайменше 1500.

Время публикации: 17.07.2016 12:21
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.