За кібератаками на Україну стоять спецслужби РФ, - РНБО

За кібератаками на Україну стоять спецслужби РФ, - РНБО

За кібернетичними атаками на Україну стоять російські спецслужби та тісно пов'язані з ними міжнародні хакерські угруповання.

Про це заявив керівник Служби з питань інформаційної безпеки Апарату Ради національної безпеки та оборони (РНБО) України Валентин Петров в інтерв'ю одному з німецьких телеканалів, повідомляє прес-служба відомства.

"За кібернетичними атаками на Україну стоять російські спецслужби та тісно пов'язані з ними міжнародні хакерські угруповання. Фактично Росія на Україні випробовує нові системи для виведення з ладу об'єктів інфраструктури через кіберпростір", - зазначив він, додаючи, що ці випробування почалися одразу після Революції Гідності.

Як приклад Петров згадав, як у день президентських виборів здійснено потужну кібератаку на ресурси ЦВК. "Кібератака мала на меті підтасувати результати. За підсумками виборів зранку наступної доби вся країна повинна була дізнатися, що переміг не нинішній президент Порошенко, а лідер право-радикальної партії. Це мали підтвердити і пропагандистські тези РФ", - сказав він.

Однак, за словами Петрова, тоді співробітники СБУ і Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України вчасно виявили цю атаку і змогли їй запобігти.

Окрім цього Петров також зазначив, що незважаючи на оперативне запобігання кібератаці українськими спеціалістами, російські новини на Першому каналі наступного дня дали інформацію, показавши "веб-сайт ЦВК" з результатами, які мали бути підтасовані внаслідок кібератаки. "Тобто кібератака не відбулася, але російські новини показали ті результати, які були заплановані. Це той випадок, коли кіберзброя, зокрема, кібератаки застосовуються в пропагандистській кампанії. Це був прокол наших противників, які чітко розписались в тому, що вони причетні до цих кібератак", - пояснив він.

При цьому Петров наголосив, що якщо йдеться про кібератаки, які мали на меті пропагандистську ціль, в такому разі страждає все суспільство, оскільки пропаганда діє масовано.

"Однак наші спеціалісти фіксують, що окрім тих випадків, які стали широко відомими, є масовані атаки й на банківську сферу - це кіберкримінал, а також - на органи державної влади - з метою кібершпіонажу", - сказав він, додавши, що щодо всіх зазначених випадків триває відповідне розслідування.

"Ми контролюємо ситуацію, і спроби несанкціонованого проникнення до наших ресурсів достатньо успішно блокуємо", - підкреслив Петров, однак, на його думку, кожен громадянин має дотримуватися всіх заходів інформаційної гігієни та інформаційного захисту, передбачати заходи із захисту своїх систем із самого початку.

Время публикации: 27.07.2016 16:05
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.