З впровадженням ProZorro довіра бізнесу до державних закупівель зросла, - опитування

З впровадженням ProZorro довіра бізнесу до державних закупівель зросла, - опитування

Підприємці вважають, що електронна система ProZorro суттєво (27%) або частково (53%) зменшує корупцію у державних закупівлях, передає урядовий портал.

Якщо за традиційної "паперової" системи з корупцією стикалися 54% бізнесменів, то за системи ProZorro цей показник зменшився до 29%. Про це свідчать результати опитування, яке було проведено за підтримки USAID і презентовано у Kyiv Smart City Hub.

Під час дослідження бізнесмени порівнювали старі "паперові" тендери та нову електронну систему на предмет корупційної складової та умов доступу до торгів.

Отримані результати свідчать, що з впровадженням ProZorro довіра бізнесу до державних закупівель зросла. У цілому підприємці активно користуються системою ProZorro: участь у закупівлях брали більше 80% респондентів. При цьому 64% з них брали участь у закупівлях вже більше трьох разів. Значний процент опитуваних (80%) зазначили, що ProZorro забезпечує простоту оформлення документів і значною мірою вирішує проблему відкритості, доступності та чіткості інформації про конкурс (68%) та про вибір переможця (57%).

Повний перехід на систему ProZorro відбувся два тижні тому. З 1 серпня всі тендери в державі мусять проводитися в електронному форматі.

Нагадаємо, 17 серпня розмір економії бюджетних коштів завдяки електронній системі публічних закупівель ProZorro перевищив 3 мільярди гривень.

Время публикации: 19.08.2016 15:41
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.