Як правильно носити поліцейську форму?

Відповідно до положень ст. 20 ЗУ «Про Національну поліцію», поліцейські зобов'язані носити однострій — однаковий одяг. Зразки цього одягу затверджує Кабмін, а придбати його можна в спеціалізованих магазинах, наприклад на https://tornado.kiev.ua/ua/odezhda-dlya-ohrannih-struktur/odezhda-i-snaryazheniye-dlya-politsii.

Однострій використовується, щоб звичайні громадяни могли розуміти, що мають справу з представниками правоохоронних органів, а також щоб однозначно ідентифікувати кожного поліцейського. Для цього на однострої поліцейського передбачено нагрудний знак, на якому чітко позначено номер його спеціального жетона.

Нагрудний знак не можна знімати або ховати. Розміщена на ньому інформація повинна чітко читатися, фіксуватися на фото або відео. Якщо поліцейський працює в цивільному одязі, йому також треба мати при собі нагрудний знак, якщо це не заважає слідчим діям. На формі поліцейських, які проходять службу у відділеннях спеціального призначення, номер нагрудного знака додатково вказується на шоломах і на однострої.

Опис і зразки предметів однострою поліцейських наведено в спеціальному положенні. Усі шапки, кашкети, куртки, сорочки, рукавички, штани, берети, пальто, напівкомбінезони, спідниці й інші предмети однострою детально описано. Компанія Tornado та інші постачальники якісного однострою чітко дотримуються наведених у положенні вимог. Інакше такі речі не можна видавати співробітникам правоохоронних органів. Одностроєм, який закуповують за бюджетні гроші, поліцейських забезпечують безплатно, відповідно до визначених норм.

Як носити однострій?

Правила носіння однострою затверджено МВС 19.08.2017. Поліцейські можуть носити парадно-вихідну, повсякденну й спеціальну форму. Вимоги до кожного зразка прописано в спеціальному положенні, а фотографії можна подивитися в каталозі компанії «Торнадо». Також форма одягу буває літньою й зимовою. Перехід з однієї форми одягу на іншу прописується в наказі голови Нацполіції. До предметів однострою належать головні убори (флісові шапки, шапки-вушанки тощо), верхній одяг, білизна, взуття, спорядження, фурнітура й знаки розрізнення.

Поліцейським заборонено:

  • носити одяг, нагрудні знаки й інші речі, не передбачені законодавством;
  • одночасно носити різні види однострою — з різних комплектів, невідповідних кольорів;
  • носити одяг, який належить до однострою, одночасно з цивільним одягом;
  • носити брудний, вицвілий, м'ятий, порваний одяг, який належить до однострою;
  • перебувати без головного убору за межами будівель;
  • носити однострій без знаків розрізнення, планшетів для ідентифікації;
  • використовувати кольорові сумки, рюкзаки, пакети, парасольки.

Поліцейським треба чітко дотримуватися вимог Правил носіння однострою. Варіанти носіння кожного предмета однострою тут докладно описано. Наприклад, опускати навушники шапки-вушанки дозволено тільки за температури навколишнього повітря нижче -10 ºС. Під час перебування в строю їх можна опускати лише за вказівкою керівника. Якщо поліцейський хоче надіти капюшон демісезонної куртки, йому потрібно застебнути її на «блискавку» до самої горловини й на всі кнопки. Якщо ж капюшон не надівається, «блискавку» можна застібнути на 10–12 см нижче горловини.

Особливої уваги треба надавати знакам розрізнення. Правила їх розміщення й кріплення з точністю до сантиметра також докладно прописано в нормативній документації. Чітке дотримання вимог до форми поліцейського спрощує несення служби, підвищує якість виконання поставлених завдань щодо підтримання правопорядку, захисту прав і свобод громадян України.

Время публикации: 30.10.2019 16:15
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.