Вишеградська група запропонує реформу ЄС

Вишеградська група запропонує реформу ЄС

Країни Вишеградської групи під час саміту ЄС 16 вересня у Брюсселі запропонують спільну концепцію реформування ЄС. Свої позиції вони повинні узгодити у Криниці на півдні Польщі наприкінці серпня - на початку вересня.

Про це під час прес-конференції у Варшаві заявили глави урядів Польщі, Чехії, Словаччини та Угорщини, повідомляє Укрінформ.

"Ми погодилися, що ЄС є цінністю, яка повинна розвиватися і змінюватися. Виклики сучасності і нинішні події з кожним днем дедалі більше показують, що те, яким чином зараз ведуться інституційні справи ЄС, не відповідає інтересам європейців", - заявила глава польського уряду Беата Шидло.

За її словами, Євросоюз повинен більше концентруватися на справах громадян, а не інституцій.

Вона наголосила, що у спільній заяві за результатами зустрічі глави урядів чотирьох країн узгодили: ЄС має будуватися на основі добре продуманої співпраці 27 країн після виходу з ЄС Великої Британії. За її словами, деталі буде підготовлено упродовж кількох тижнів.

Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо, країна якого зараз головує в ЄС, висловив сподівання, що у Братиславі розпочнеться процес пошуку нової пропозиції для європейських суспільств.

"Зустріч на саміті у Братиславі не може зосереджуватися виключно на питанні виходу Великої Британії з ЄС. Вона має бути пошуком відповіді на питання, яким буде ЄС після Brexit", - наголосив Фіцо.

Глава чеського уряду Богуслав Соботка підкреслив, що ЄС має бути більш демократичним, зі спільним міцним ринком і з цінностями, які були в організації на початку її створення.

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан констатував, що з виходом Великої Британії з ЄС Спільнота перестала бути глобальним гравцем, а стала регіональним.

Тим часом, на саміті у Братиславі лідери ЄС повинні будуть подумати, яким чином відбудувати глобальні позиції Євросоюзу.

Время публикации: 21.07.2016 22:48
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.