VI Всесвітній форум українців прийняв ухвалу щодо зусиль з деокупації та реінтеграції Криму

VI Всесвітній форум українців, що триває у столичному «Українському домі», у неділю прийняв ухвалу «щодо зусиль України, світового українства і міжнародного співтовариства з деокупації та реінтеграції Криму». У документі, який розробили вимушені переселенці з Криму, зокрема директор ДП «Національне газетно-журнальне видавництво», громадський діяч Андрій Щекун, історик та публіцист, координатор ГО «Таврійська гуманітарна платформа» Андрій Іванець, учений та публіцист Петро Вольвач, керівник громадської організації «Кримський центр ділового та культурного співробітництва «Український дім» Сергій Ковальський та інші, ідеться про те, що на окупованому півострові під загрозою «опинилося існування понад півмільйонної громади етнічних українців, яка є другою за розмірами етнічною спільнотою в Криму. Окупанти взяли курс на її асиміляцію».

В ухвалі, що складається з 18-ти пунктів, містяться заклики до міжнародного співтовариства та органів державної влади України щодо вжиття системних заходів для деокупації та реінтеграції Криму. Зокрема, міжнародне співтовариство закликають «посилити санкції проти Росії за незаконну окупацію Криму, об’єднати їх із санкціями за агресію у Донецький і Луганській областях, й, зокрема, запровадити ембарго на торгівлю нафтою з Росією та відключити її від системи SWIFT до припинення агресії проти України, звільнення всіх окупованих територій та виплати компенсації за понесені українською стороною втрати».

ООН, Раду Європи, Організацію з безпеки й співробітництва в Європі та інші міжнародні організації, держави VI Всесвітній форум українців закликає «вжити заходів для припинення масштабного порушення прав людини й громадянина, прав корінного кримськотатарського народу й громади етнічних українців і тримати ситуацію у цій сфері під постійним контролем до моменту деокупації».

Світове українство повинно «роз’яснювати у країнах проживання важливість підтримки безпеки на планеті та протидії державі-агресору – РФ», а органи державної влади України «розробити Стратегію деокупації Криму», ідеться в ухвалі. VI Всесвітній форум українців закликає «НАН України та Інститут українознавства МОН України в умовах спроб окупанта квазіісторичними аргументами легітимізувати окупацію підготувати академічне видання історії Криму й історії української громади півострова», а прокуратуру Автономної Республіки Крим «відкрити кримінальне впровадження за фактом знищення семи шкіл з українською мовою навчання та понад п’ятсот класів з українською мовою навчання на півострові проти колишнього міністра освіти і науки, молоді та спорту АР Крим Гончарової Наталі Григорівни».

Також у документі наголошується на необхідності скасування статусу нерезидентів для кримчан, потребі створення центру надання адміністративних послуг для кримчан-громадян України безпосередньо на адміністративному кордоні Херсонської області тощо.

Время публикации: 21.08.2016 18:01
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.