В Ужгороді відкрили ретроспективну виставку художників

В Ужгороді відкрили ретроспективну виставку художників

У четвер, 18 серпня, в Ужгороді відбулася знакова культурницька подія – у виставкових залах Закарпатського обласного художнього музею імені Й. Бокшая, під супровід камерного оркестру Закарпатської обласної філармонії, відкрилася ретроспективна виставка, приурочена до 70-річчя з дня створення Закарпатської організації Спілки художників України та 25-річчя Незалежності України.

На експозиції представлено твори відомих художників краю, які заклали міцний фундамент закарпатської школи живопису. Зокрема, серед картин, наданих із музейного фонду, можна побачити роботи Йосипа Бокшая та Адальберта Ерделі, Еміліана Грабовського, Андрія Коцки, Ернеста Контратовича, Золтана Шолтеса, Адальберта Борецького. Увазі численних відвідувачів представлені і полотна послідовників корифеїв закарпатського живопису: від повоєнних часів і до сьогодення. Словом, представників різних генерацій та епох художників, які свого часу входили до Національної спілки та докладали зусиль до розвитку професійного мистецтва у краї.

Відкриваючи свято, голова Закарпатського обласного осередку НСХУ Борис Кузьма добрим словом згадав митців, які стояли біля витоків створення спілки, а також хвилиною мовчання запропонував вшанувати пам’ять художників, які відійшли у вічність за останні п’ять років. Серед них: Василь Беца, В’ячеслав Приходько, Юрій Герц, Олег Гарагонич, Шепа та інші.

Розповідаючи про діяльність обласної організації, Борис Кузьма наголосив, що нині «у спілці налічується 100 членів, з яких – 51 живописець, 15 графіків, 23 майстри художньо-декоративного мистецтва, 10 скульпторів. Семеро мають звання Народного художника, 92 – лауреати обласної премії імені Й. Бокшая. Особливо тішить, що у наших рядках є Народний художник України, академік – Володимир Микита».

Чимало теплих вітальних слів лунало в адресу винуватця торжества – колективу обласної спілки художників. Зокрема, подяки за вклад у справу збереження традицій закарпатського живопису організація отримала від міської та обласної влади. Вітальну грамоту передав голова ВР України Андрій Парубій, а правління Національної Спілки художників – лист за підписом видатних митців України, серед яких Володимир Чепелик, Борис Олійник, Іван Драч, Микола Жулинський, Мирослав Вантух, Петро Чуприна, Роман Балаян та низка інших знакових постатей на культурницькій ниві нашої Батьківщини.

Ретроспективна виставка в Ужгороді триватиме до 17 вересня, а після цього масштабна презентація творчості закарпатських митців відбудеться у Києві.

Оксана ДУДАШ, Ужгород, фото автора

Время публикации: 18.08.2016 19:56
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.